tv3.lv

Valdība lēmusi papildus iegādāties 1,1 miljonu “Pfizer”/”BioNTech” vakcīnu pret Covid‑19 devu

Valdība šodien izlēmusi papildus no “BioNTech/Pfizer” iegādāties 1,1 miljonu vakcīnu pret Covid-19 devu, kuru nozīmīgs daudzums tiktu iegādāts no aprīļa līdz jūnijam, pēc Ministru kabineta ārkārtas un Krīzes vadības padomes kopsēdes informēja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

2021. gada 4. martā 16:38
Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV)

“Latvijā mēs neatlaidīgi ejam uz mērķi – tas ir, sasniegt pūļa imunitāti pret Covid-19. Ceļš nav viegls, ir diezgan, kur iet. Svarīgi, ka visi kopīgi ejam [virzāmies uz šo mērķi], un svarīga ir katra līdzdalība un loma tā sasniegšanā, samazinot kontaktus, neejot pie tuviniekiem un radiem.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Premjers teica, ka līdz šim vairāk nekā 5000 cilvēku ir saņēmuši vismaz pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu, kas ir krietini labāk nekā pirms nedēļas vai divām.

Kariņš arī akcentēja, ka grib visas valdības vārdā atvainoties tiem cilvēkiem, kuri līdz šim saskārušies ar dažādām grūtībām, piemēram, informācijas trūkumu vai neskaidrību vakcinācijas procesā. “Skaidrs, ka process uzlabojams un tas tiks uzlabots,” apliecināja valdības vadītājs.

Vienlaikus viņš teica, ka 4. martā izlemts papildus no ražotāja “Pfizer” iegādāties 1,1 miljonu vakcīnu pret Covid-19 devu, kuru nozīmīgs daudzums tiktu iegādāts no aprīļa līdz jūnijam. “Otrajā ceturksnī sagaidām, ka saņemtu [kopā no visiem ražotājiem] gandrīz divus miljonus vakcīnu devu, kas ļaus vakcinēt gandrīz vienu miljonu Latvijas iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka veselības iestādēm jābūt gatavām sākt masu vakcinēšanu,” uzsvēra valdības vadītājs.

Pēc Kariņa sacītā, līdz šā gada otrā ceturkšņa beigām Latvija varētu iegūt krietnu vai nozīmīgu kopējo imunitāti pret jauno koronavīrusu, kas ir “solis pretī normālākai ikdienai”.

Arī veselības ministrs Daniels Pavļuts teica, ka galvenais valdības jautājums 4. marta sēdē bija vakcīnu papildu iepirkums. Latvijai esot rasta iespēja iegādāties papildu “BioNTech/Pfizer” vakcīnu devu. “Ir cerības, ka šā gada otrajā ceturksnī būs pieejams būtisks vakcīnu daudzums, kas ļauj palielināt cerību turpmākajos mēnešos Latvijā ieraudzīt ļoti lielu vakcīnu piegādes apmēru,” viņš sacīja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Komentējot to, cik reāla ir šāda vakcīnu apmēra saņemšana, Pavļuts teica, ka tā ir reālistiska prognoze, ja nenotiek kaut kas ārkārtējs. Prognozes otrajam ceturksnim veiktas, pamatojoties uz piesardzīgu aplēsi, ņemot vērā visus līdzšinējos vakcīnu kopējo pasūtījumu un to piegāžu apmērus.

Komentējot, vai medicīnas iestādes tiešām būs gatavas masu vakcinēšanai no pirmā aprīļa, Pavļuts atbildēja, ka pie masveida vakcinācijas fāzēm norit darbs paralēli senioru, sociālās aprūpes iestāžu un mediķu vakcinācijai. Par to otrdien, 9.martā, iecerēts ziņot valdībā – norit darbs pie kārtējā progresa ziņojuma. Tiek programmēta vakcinācijas informācijas tehnoloģiju (IT) sistēma, kā arī turpinās darbs pie administratīvajām procedūrām un resursu mobilizācijas. Līdz ar to nav izslēdzams, ka, sākot no aprīļa, kad Latvijā ienāks lielāks vakcīnu daudzums, būs nepieciešams veidot liela mēroga vakcinācijas centrus.

Veselības ministrijā (VM) informēja, ka pirmo piegādi ar vairāk nekā 412 000 vakcīnu devām no kopējā papildu 1,1 miljona “BioNTech/Pfizer” vakcīnu pret Covid-19 pasūtījuma Latvija varētu saņemt jau šā gada otrajā ceturksnī. Valdība lēmumu pieņēmusi, lai nodrošinātu plānoto vakcinācijas apjomu – līdz vasaras beigām vakcinēt līdz 70% pieaugušo iedzīvotāju.

Ņemot vērā līdzšinējo pieredzi, vakcīnu piegādēm kavējoties vai pienākot mazākā apmērā, šāda pieeja ļauj mazināt riskus, ka vakcinācijas process var apstāties pārtraukumu vakcīnu piegādēs dēļ, informē VM.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM atgādināja, ka kopumā Latvija ir pieteikusies uz septiņu ražotāju izstrādātajām vakcīnām – “BioNTech/Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca”, “Janssen” (“Johnson & Johnson”), “CureVac”, “Novavax” un “Valneva”. Pašlaik Eiropas Zāļu aģentūra reģistrējusi trīs ražotāju – “BioNTech/Pfizer”, “Moderna Biotech Spain”, “AstraZeneca” vakcīnas un martā plānota ražotāja Janssen (“Johnson&Johnson”) vakcīnu reģistrācija.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm