Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vakcīnu pret Covid‑19 līdz šim saņēmuši 7839 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām

Šajā nedēļā vakcinācijai pret Covid-19 tika atvērta prioritārā grupa – iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām, un līdz šim, uz 27. martu, vakcīnu pret Covid-19 saņēmuši 7 839 iedzīvotāji šajā grupā, informēja Veselības ministrijas (VM) Vakcinācijas projekta pārstāvji.

2021. gada 28. martā 11:40

Kopumā VM prioritāro grupu plānošanas dokumentā ir norādīti vairāk nekā 166 000 iedzīvotāji ar dažādām hroniskām saslimšanām, līdz ar to VM aicina visus Latvijas iedzīvotājus, kuriem ir hroniskas saslimšanas, neatlikt pieteikšanos vakcinācijai pret Covid-19 un reģistrēties jau tagad vietnē www.manavakcina.lv, pa tālruni 8989 vai pie ģimenes ārsta, norādot savu piederību hronisko slimību grupai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM Vakcinācijas projekta birojā uzsver, ka Covid-19 saslimšanas gadījumu analīze ir pierādījusi, ka cilvēkiem ar hroniskām slimībām, īpaši onkoloģisko slimību pacientiem, cilvēkiem ar sirds asinsvadu sistēmas slimībām, tai skaitā hipertonisko slimību, pacientiem ar cukura diabētu, smagām elpošanas ceļu slimībām, nieru slimībām, aptaukošanos un dažādu cēloņu izsauktiem imūndeficītiem ir augsts vai ļoti augsts risks iegūt smagus Covid-19 izraisītus veselības traucējumus. Savukārt vakcinācija pret Covid-19 novērš Covid-19 izraisītus smagus un vidēji smagus veselības traucējumus un nāves gadījumus.

Tai skaitā cilvēkiem ar imūndeficītu, piemēram, cilvēkiem ar HIV, AIDS, transplantāciju pacientiem, pacientiem ar autoimūnām slimībām, kuri saņem imūno sistēmu ietekmējošus medikamentus u.tml., imunologi rekomendē nekavēties ar vakcināciju pret Covid-19.

Ņemot vērā, ka turpinās aktīva senioru virs 70 gadiem vakcinācija un ņemot vērā pieejamo vakcīnu apjomu, šīs nedēļas sākumā aptuveni 8000 iedzīvotāji ar hroniskām saslimšanām saņēma īsziņas un e-pastus ar informāciju par tālāk rīcību vakcīnas saņemšanai. Tā kā šo iedzīvotāju atbilstība tika pārbaudīta pret Cukura diabēta pacientu reģistru, Onkoloģisko pacientu reģistru, Multiplās sklerozes pacientu reģistru, HIV pacientu reģistru, C-hepatīta pacientu reģistru, nedēļas sākumā uzrunātajiem iedzīvotājiem nevajadzēja nosūtījumus pie ģimenes vai ārstējošā ārsta. Nākošās nedēļa laikā plānota tālāka iedzīvotāju uzrunāšana.

Līdz šīs nedēļas sākumam vietnē manavakcina.lv un pa bezmaksas tālruni 8989 pieteikušies vairāk nekā 23 000 iedzīvotāji, kuri norādījuši savu piederību iedzīvotāju grupai ar hroniskām saslimšanām.

Vakcinācija veido imunitāti pret Covid-19 slimību un pasargā no smagas slimības gaitas saslimšanas gadījumā. Pieredze citās valstīs, kur jau īstenota plaša sabiedrības vakcinācija, liecina, ka visas patlaban Eiropas Savienībā reģistrētās vakcīnas uzrāda līdzvērtīgu efektivitāti, novēršot smagu Covid-19 slimības gaitu un hospitalizāciju, informēja VM Vakcinācijas projekta pārstāvji.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma