tv3.lv

Vakcinēšanas pret Covid‑19 masveida nodrošināšanai veidos īpašu biroju un padomi

2021. gada 12. janvārī 17:03

Vakcinēšanas pret Covid-19 masveida nodrošināšanai veidos īpašu biroju un padomi, otrdien preses konferencē pavēstīja Ministru prezidents Krišjānis Kariņš (JV).

Viņš norādīja, ka epidemioloģiskā situācija valstī joprojām ir nopietna un kritiska. “Mēs vēl nevaram atļauties atslābt,” uzsvēra Kariņš.

Lasi vēl: Mazliet sarucis stacionēto Covid-19 pacientu kopskaits – līdz 1187

Premjers informēja, ka otrdien valdības un Krīzes vadības padomes sēdē tika uzklausīts veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) redzējums par to, kādā veidā organizēt masveida vakcinēšanu pret Covid-19.

“Redzējums ir skaidrs – būs īpašs birojs, kura vienīgais uzdevums būs ikdienā organizēt un vadīt vakcinēšanas procesu,” sacīja Kariņš, piebilstot, ka biroja darbā tiks pieņemti cilvēki, kuru tiešais uzdevums būs veikt šos pienākumus.

Lasi vēl: Covid-19: Latvijā reģistrēto saslimšanas gadījumu skaits pārsniedzis 50 000

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP) pēc valdības sēdes atzina, ka plaši apspriestā vakcinēšanās stratēģija, kas viņa priekšgājējai Ilzei Viņķelei (AP) maksāja amatu, ir pilnveidojama – gan kategorijās par loģistikas jeb vakcīnu piegādes procesiem, gan arī par pašu vakcinēšanas procesu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jāatzīst, ka tā sadaļa, kas aprakstīja tās institūcijas, kas varētu veikt vakcināciju, bija pārāk vispārīga, tostarp arī par ģimenes ārstiem. Ja mēs ceram un paļaujamies, ka ģimenes ārsti varētu būt būtisks atspaids šī plāna īstenošanā, tad mums ir skaidri jādefinē viņu spējas to nodrošināt,” apliecināja Pavļuts.

Vaicāts, vai pārskatot iepriekš prezentēto plānu, varētu tikt veiktas korekcijas arī vakcinējamo personu grupās, ministrs neizslēdza, ka varētu būt gaidāmas izmaiņas. Arī runājot par pedagogiem, kuru potēšana tagad plānota februārī. Jāuzsver gan, ka tas ir atkarīgs no vakcīnu piegādes apjomiem.

Veselības ministrs Daniels Pavļuts (AP)

“Mums noteikti būs jāskatās sīkāk par grupām, bet febrārī ir, cita strapā, paredzēts sākt pedagogus, konkrētos apjomus varēsim precizēt atbilstoši piegādēm un gan jau, ka mums būs sīkāk jārunā par iekšējo dalījumu, kas ir augstākā riska [grupas] – nu līdzīgi kā mediķiem. Iekšējais aranžējums Izglītības un zinātnes ministrijā mums vēl būs jāizveido.”

Vakcinēšanas stratēģijas atjauninātā versija izskatīšanai valdībā tiks iesniegta janvāra beigās. Bet valdība jau šodien vienojusies, ka turpmāk visu procesu uzraudzīs Vakcinācijas uzraudzības padome un vadības birojs.

Tiesa, nav skaidrs, cik šādu jaunu struktūru izveide valstij izmaksās. Veselības ministrija līdz nākamās nedēļas vidum apņēmusies sagatavot informatīvo ziņojumu par nepieciešamo finansējumu. Pēc ministra teiktā, jaunizveidotās struktūras darbu varētu sākt nākamās nedēļas beigās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm