tv3.lv

Vakcinēšana pret Covid‑19 ar otro poti norit nedaudz lēnākā tempā nekā ar pirmo poti

Salīdzinot ar vakcinācijas tempiem pirmajā posmā, kad pirmajās divās dienās vakcinācijas devas saņēma 1473 cilvēki, tad otro poti divu dienu laikā saņēmuši 1375 cilvēki, kas ir par 98 cilvēkiem mazāk, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

2021. gada 20. janvārī 8:20

Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 258 ārsti un ārstniecības iestāžu darbinieki, no tiem abas potes jau saņēmuši 1375 cilvēki, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) apkopotie dati.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopējais veikto vakcināciju skaits ir 17 633 devu, no tām otrdien pirmo vakcinācijas devu bija saņēmuši 72, bet jau otro 1375 cilvēki.

Lasi vēl: Latvijā piedāvā ierīkot vakcinācijas punktus pārtikas veikalos

Saskaņā ar jaunākajiem datiem, pirmdien Latvijā otro poti pret Covid-19 saņēmis 571 cilvēks, otrdien – 804. NVD skaidro, ka iepriekš publiskotais vakcinēto cilvēku skaits dažu dienu laikā var mainīties, jo saskaņā ar normatīvajiem aktiem dati par vakcinācijas faktu “E-veselības” sistēmā tiek ievadīti vienas līdz piecu darbdienu laikā pēc vakcinācijas fakta.

Vakar otro vakcinācijas devu saņēmuši mediķi un ārstniecības iestāžu darbinieki no Rīgas Austrumu klīniskās universitātes slimnīcas, Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcas, Bērnu klīniskās universitātes slimnīcas, Daugavpils reģionālās slimnīcas, Jelgavas pilsētas slimnīcas, Jēkabpils reģionālās slimnīcas, Liepājas reģionālās slimnīcas, Rēzeknes slimnīcas, Vidzemes slimnīcas un Ziemeļkurzemes reģionālās slimnīcas.

Ieskaties arī šeit: Kopumā vakcinācijas devas pret Covid-19 saņēmuši 16 070 cilvēki, no tiem abas potes jau 571

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jau ziņots, ka pirmdien vakcinācijas otro devu pret Covid-19 sāka saņemt mediķi, kuri pirmo poti saņēma pagājušā gada beigās.

Kā aģentūru LETA informēja Veselības ministrijas Komunikācijas nodaļas vadītājs Oskars Šneiders, šonedēļ vakcinācijas otrais aplis notiks tajās pašās slimnīcās, kur tā tika sākta, proti, trīs universitātes slimnīcās un septiņās reģionālajās slimnīcās.

Atbilstoši instrukcijai vienai personai jāievada divas vakcīnu devas. Vakcīnu devas, kas bija paredzētas pirmajai vakcinācijai, patlaban ir jau gandrīz izlietotas. Pirmreizējā vakcinācija atsāksies brīdī, kad Latvija saņems nākamās vakcīnas, ziņo Veselības ministrija.

Ja līdz 29.janvārim Eiropas Zāļu aģentūra un Eiropas Komisija apstiprinās lietošanai Eiropā “AstraZeneca” un Oksfordas universitātes izstrādātās vakcīnas pret Covid-19, februārī Latvija varētu saņemt vairāk nekā 120 000 vakcīnu devas. Tas ļaus sākt plašāku iedzīvotāju vakcināciju Latvijā.

Saskaņā ar ministrijas informāciju kopumā Latvija līdz šim ir saņēmusi 31 425 vakcīnas devas. Vēl mēneša beigās, nedēļā no 25.janvāra, plānots saņem “Moderna” vakcīnu piegādi – 2400 devas. Nedēļā no 8.februāra plānota 4800 “Moderna” vakcīnu devu piegāde. Vēl 15 600 “Moderna” vakcīnu devas gaidāmas februāra beigās. Par visām minētajām piegādēm vēl nav saņemts gala apstiprinājums no ražotāja.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā ziņots, no 28.decembra kā pirmos pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm