tv3.lv

Vakcinācijai pret Covid‑19 atvērta jauna prioritārā grupa

2021. gada 21. aprīlī 20:00

Atvērta jauna prioritārā grupa vakcinācijai pret Covid-19 – operatīvo dienestu un valsts pārvaldes kritisko funkciju izpildi nodrošinošo darbinieku vakcinācija, kurā ietilpst vairāki desmiti tūkstoši vakcinējamo, vēsta TV3 Ziņas.

Šajā prioritārajā grupā ir iekšlietu struktūru darbinieki, tostarp valsts un pašvaldību policisti, kā arī robežsardzes un Valsts ieņēmumu dienesta operatīvie darbinieki. Arī Nacionālie bruņotie spēki un Zemessardze, kā arī Saeimas un Latvijas Bankas kritiski svarīgie darbinieki. Tāpat šajā grupā ir satiksmes nozares un kultūras jomas kritiski svarīgie darbinieki un mediju pārstāvji.

Iepriekš minēto nozaru darba devējiem jāiesniedz nozaru ministrijām vakcinējamo cilvēku saraksti un kopā ar vakcinācijas veicējiem jāorganizē vakcīnu saņemšanas process.

“Darba devējs vienojas ar vakcinētāju par vakcinācijas datumu un arī par veidu, darba devējs organizē rindu iestādē, vai arī vakcinētājs sadarbībā ar darba devēju organizē rindu vakcinācijai ārstniecības iestādē,” šajā grupā ietilpstošo vakcināciju komentēja Vakcinācijas projekta vadītāja Eva Juhņēviča.

Tāpat darba devēji aicināti procesu organizēt, rēķinoties, ka darbiniekiem pēc vakcīnas saņemšanas var būt īslaicīgas blaknes, kas apgrūtina pienākumu pildīšanu.

“Būtu svarīgi izvērtēt, cik personu vienā dienā var vakcinēties, ņemot vērā, ka cilvēkiem pēc vakcīnas saņemšanas vienu vai divas dienas ir nelielas blakusparādības. Ja ir uzņēmums, kurā ir nepieciešama darbība visu laiku, varbūt ir vērts padomāt kolektīvu dalīt divās vai trīs dienās, lai netiktu traucēts darba ritms,” pieļāva Vakcinācijas projekta vadītāja.

Iepriekš aktualizētais jautājums par apmaksātas brīvdienas piešķiršanu pēc vakcinācijas saņemšanas vēl nav atrisināts. Pastāv bažas, ka daļa šādu iespēju izmantotu negodprātīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Tas ļautu cilvēkiem jau iepriekš skaidri zināmā veidā justies droši, ka, ja nu gadījumā būs kādas blaknes, tad cilvēks varētu palikt mājās, līdz atlabst. Tai pašā laikā šāda situācija varētu tikt izmantota biežāk – tas radītu lielāku ziņojumu skaitu, kas varētu parādīt nepatieso ainu par to, cik lielam skaitam ir šīs blaknes,” bažījās veselības ministrs Daniels Pavļuts (”Attīstībai/Par!”).

Līdz šim visas ministrijas un dienesti vēl nav iesnieguši savus sarakstus ar kritiski svarīgajiem darbiniekiem. Vakcinācijas birojs līdz piektdienai, 23. aprīlim, gaida visus pārējos sarakstus, lai tos ievadītu “ViVat” sistēmā. Šajā prioritārajā grupā ir vairāki desmiti tūkstoši vakcinējamo, un tiek plānots, ka vakcinēšana varētu tikt organizēta arī masu vakcinācijas centros.

Vaicāts, kad varētu tikt atvērta brīvā rinda visiem potēties gribētājiem, veselības ministrs norādīja, ka šāda iespēja tiks dota tad, kad to ļaus pieejamo vakcīnu apjoms.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm