tv3.lv

Vairums ģimenes ārstu savās praksēs seniorus sāks vakcinēt trešdien vai ceturtdien

Šonedēļ senioru vakcinēšanā iesaistās arī ģimenes ārsti savās praksēs, un, lai gan dažās potēšana sākusies jau šodien, vairums prakšu pie jaunajiem pienākumiem ķersies trešdien vai ceturtdien, vēsta TV3 Ziņas.

2021. gada 22. februārī 21:00

Šonedēļ senioru potēšanu pret Covid-19 sāks Latvijas ģimenes ārsti savās praksēs. Sākotnēji vakcinācijas plānā Latvijas ģimenes ārstu iesaiste visā vakcinēšanas procesā bija paredzēta no nākamās nedēļas, proti, 1. marta, taču Vakcinācijas projekta birojs to aicināja sākt darīt jau šonedēļ. Tas tādēļ, lai varētu aktīvāk vakcinēt seniorus vecumā virs 70 gadu un nezaudētu kopējos potēšanas tempus. Patlaban turpinās ģimenes ārstu apgādāšana ar potēm, tāpēc gatavība tiem, kuri apņēmušies nodrošināt vakcinēšanu, varētu būt nedēļas vidū.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji, kuru ģimenes ārsti vakcinē, aicināti pieteikties potēšanai pie tiem. Pārējie aicināti to darīt vietnē manavakcina.lv vai pa tālruni 8989. Noslodzes dēļ pēdējo gan tiek lūgts atstāt tikai senioru rīcībā. No trešdienas pieejamo operatoru skaits vairākkārtīgi pieaugs, un turpinās darbs pie pilnīgas vienotas rindas ieviešanas.

“Pieteikšanās patlaban ir nedaudz sarežģīta, bet mēs cenšamies reaģēt uz to situāciju, kāda tajā brīdī ir. Tā nepārtraukti mainīsies, par to es atvainojos iedzīvotājiem. Mēs mēģinām veidot situāciju atbilstoši tam vakcīnu daudzumam, kas tajā brīdī ir,” skaidro Vakcinācijas projekta biroja pārstāve Ieva Stūre.

Kā stāsta Ģimenes ārstu asociācijas prezidente, agrāka iesaiste vakcinācijā prasīja papildu stresu – slēgt līgumu ar Nacionālo veselības dienu un pārplānot prakses darbu, lai paralēli ierastajiem ikdienas pienākumiem varētu arī sākt vakcinēt pret Covid-19.

“Kā kurš, cits ārsts no ceturtdienas vai piektdienas. Varbūt kādā [ārsta praksē] rītdien sāks. Viss ir atkarīgs no tā, kad mēs saņemam vakcīnas,” norāda Latvijas Ģimenes ārstu asociācijas prezidente Sarmīte Veide.

Veide tagad plāno apzināt pirmos vakcinējamos un potēšanu sākt trešdien, 24. februārī. Viņas praksē pirmās vakcīnas saņemtas šodien – divi šādi nelieli “AstraZeneca” flakoni. “10 devas te ir. Tas ir vienai dienai, jo, kad to attaisa vaļā, var izlietot sešu stundu laikā,” norāda Veide.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ģimenes ārstiem ieteikts veidot tādus kā potēšanas rezervistu sarakstus, arī iekļaujot nākamo prioritāro grupu jeb seniorus vecumā virs 60 gadu. Tas tādēļ, lai devas neietu zudumā, ja kāds netiek uz pierakstu.

Ģimenes ārstu praksēm nav iespējams izvēlēties, kāda ražotāja vakcīnas pasūtīt.

“Ja būs “Moderna”, varbūt mums atvedīs “Moderna”, nemāku pateikt, bet lielākā daļa, es domāju, ārstu praksēs būs “AstraZeneca”, jo ir vieglāka loģistika,” pieļauj Ģimenes ārstu asociācijas prezidente.

Ģimenes ārsti nepieciešamības gadījumā gatavi skaidrojošam darbam, ka arī “AstraZenecas” vakcīnas ir drošas.

Kā ziņots, tīmeklī, sekojot saitei “ej.uz/vakc-karte”, ir pieejama karte, kurā iespējams atrast ģimenes ārstu prakses, kurās vakcinēs pret Covid-19. Kartē norādīta 571 ārstniecības iestāde, to adreses, darba laiki un tālruņa numuri, pa kuriem var pieteikties vakcīnas saņemšanai.

Lasi vēl:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm