tv3.lv

Vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid‑19 atkal atklāti sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni”

Vairāki saslimšanas gadījumi ar Covid-19 atkal atklāti sociālās aprūpes centrā “Mārsnēni”, kur pirmo reizi tas tika konstatēts pērn maijā, aģentūrai LETA apstiprināja centrā saimniekojošās biedrības “Labāka rītdiena” vadītāja Evija Jēkabsone.

2021. gada 13. janvārī 18:59

Patlaban viņa nevarēja pateikt konkrētu saslimušo skaitu, jo turpina apkopot informāciju par testu rezultātiem. Savukārt Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati liecina, ka Priekuļu novadā pagājušajā diennaktī ir reģistrēti 32 saslimšanas gadījumi ar Covid-19.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Jēkabsone stāstīja, ka šogad pirmo reizi darbinieku testēšana veikta 4. janvārī, kad visi bija Covid-19 negatīvi. 11. janvārī notikusi otra klientu un darbinieku testēšana un rezultāti ir pozitīvi gan darbiniekiem, gan klientiem.

“Pirmais darbinieks par paaugstinātu ķermeņa temperatūru mani informēja 7. janvāra vakarā, otrs – 8. janvāra vakarā. Ņemot vērā, ka vīruss izplatās divas dienas pirms simptomu parādīšanās, tad protams darbinieki šajā laikā ir aprūpējuši klientus,” stāstīja biedrības “Labāka rītdiena” vadītāja.

Viņa akcentē, ka katrs aprūpes centra vadītājs dara visu, kas ir viņa spēkos, lai nesaslimtu ne darbinieki, ne klienti, taču vīrusa izplatību neizdodas ierobežot ne tikai Latvijā, bet arī pasaulē.

Jēkabsone skaidro, ka darbinieki nedzīvo uz vientuļas salas, viņiem ir ģimenes locekļi, viņi brauc ar sabiedrisko transportu, kā rezultātā nav iespējams izsargāties no inficēšanās.

“Mēs rūpīgi darām visu iespējamo, kas ir noteikts algoritmā, taču rezultāts ir tāds, kāds ir,” atzina Jēkabsone.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa ņēmusi vērā pavasara pieredzi, kad klients infekciju atveda, atgriežoties no slimnīcas, tādēļ tagad katru klientu, kas bijis ārstniecības iestādē vispirms ievieto izolatorā un tikai pēc vairākām dienām, kad tests ir negatīvs viņš var atgriezties savā istabā, sacīja Jēkabsone.

Runājot par Covid-19 antivielu eksprestestiem, ko tagad valsts iepirks centralizēti sociālās aprūpes namiem, Jēkabsone uzskata, ka tas jau ir vismaz kādu mēnesi par vēlu, taču neskatoties uz to viņa pieteikusi “Mārsnēniem” eksprestestus.

Vadītāja apstiprināja, ka iestāde ir pilnībā nodrošināta ar individuālajiem aizsardzības un dezinfekcijas līdzekļiem un to krājumus regulāri atjauno.

LETA jau ziņoja, ka pērn maija vidū Covid-19 masveida saslimšana tika konstatēta Priekuļu novada Mārsnēnos esošajā SAC “Mārsnēni”, ko apsaimnieko Amatas novada Skujenes pagastā reģistrētā biedrība “Labāka rītdiena”. Ar Covid-19 saslima teju pussimts aprūpes centra klientu un darbinieku.

“Mārsnēnu” telpās un teritorijā tika noteikts karantīnas režīms, ko atcēla tikai īsi pirms Jāņiem. Saslimušie klienti tika izolēti atsevišķā centra ēkas spārnā, savukārt saslimušie darbinieki atradās izolācijā savās dzīvesvietās.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm