tv3.lv

Vairāk nekā 20 000 pirmklasnieku šomēnes saņems bezmaksas medu

2020. gada 21. novembrī 11:53

Vairāk nekā 20 000 Latvijas skolu pirmklasnieku šomēnes saņems bezmaksas medu. Vietējie biškopji pievienojušies Eiropas mēroga akcijai, kuras laikā bērni un jaunieši tiek izglītoti par biškopību. Ar saviem sūtījumiem medus eksperti cer arī noskaidrot, kuru ziedu medus, kurai paaudzei labāk iet pie sirds.

“Eiropas medus brokastis” ir akcija, kurā Latvijas biškopji piedalās jau septīto reizi. Citus gadus bitenieki bērnus par medus labajām īpašībām izglītoja, apmeklējot skolas un vadot dažādas lekcijas. Šogad ierobežojumu dēļ pieeja mainīta.

“Ņemot vērā, ka šogad Covid-19 dēļ ir īpaša situācija, lai šī akcija neiet zudumā, jo mēs uz skolām aizbraukt nevaram, nolēmām visām pirmajām klasēm Latvijas skolās nosūtīt medus paraudziņus un informatīvus magnētiņus par medu,” informē Latvijas Biškopības biedrības valdes priekšsēdētājs Armands Krauze.

Bitenieki sarūpējuši trīs medus šķirnes – gaišo rapšu, meža ziedu un dažādu ziedu medu. Paciņas nonāks aptuveni 600 Latvijas skolās, sasniedzot vairāk nekā 20 000 bērnu. Uz mazākajām skolām biškopji sūtījumus nogādā paši, bet citos gadījumos mēģina paciņas nodot ar pašvaldību vai vecāku starpniecību.

Piektdien biškopis Jānis Vainovskis medus kastes nogādāja galvaspilsētā.

“Šobrīd uz Rīgas Izglītības pārvaldi aizceļo dāvaniņas 96 Rīgas skolām. Un kopā ir 6104 pirmklasnieki,” stāsta Latvijas Biškopības biedrības projekta koordinatore Iveta Vilcāne.

Biedrība grib veikt arī nelielu pētījumu, tādēļ sūtījumu saņēmējus mājaslapā “medus.lv” atrodamajā anketā aicina pastāstīt – kuram ģimenes loceklim visvairāk pie sirds gājis ziedu, bet kuram – rapšu medus.

“Starp paaudzēm mēdz būt domstarpības – kurai paaudzei, kurš medus garšo. Un šāda iespēja būs pie reizes kā atgriezeniskā saite noskaidrot, kurš ir bērnu medus, kurš garšo vairāk vecākiem un kurš medus vairāk garšo vecvecākiem,” saka biškopis Jānis Vainovskis.

Medus piegāde Latvijas skolu pirmklasniekiem notiks visu novembri.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm