tv3.lv

Vai sunim laukos vajadzīgs čips?

Pagastu vadītāji gan pauž šaubas, ka laukos ļaudis reģistrēs savus suņus, jo cilvēkiem nav naudas, turklāt ikvienā sētā parasti mīt vairāki kranči, atgādina reģionālais medijs Latgales Laiks.

2016. gada 23. martā 10:59

Zemkopības ministrija ir izstrādājusi minēto MK noteikumu grozījumu projektu, kas paredz, – suņu apzīmēšana ar mikroshēmu un reģistrācija nav obligāta fizisku personu suņiem, kuri mīt ārpus pilsētas vai ciema teritorijā. Tas gan ir izņēmums, ja suns piedalās izstādēs vai to uz laiku izved ārpus valsts teritorijas, – tad suņi tomēr jāčipē obligāti.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ja līdz šim dzīvnieku saimnieks, kas nav ievērojis jauno čipēšanas noteikumu prasības, netika sodīts, tad šovasar situācija mainīsies – par dzīvnieka nereģistrēšanu normatīvajos aktos ir paredzēts naudas sods.

Portāls Skaties.lv jau ziņoja – līdz 1. jūlijam visiem suņu saimniekiem jāparūpējas par to, lai viņu mājdzīvnieki būtu ar čipu un reģistrēti Lauksaimniecības datu centrā.

Veterinārajā klīnikā suņa reģistrēšana kopā ar čipēšanu var izmaksāt vairākus desmitus eiro. Tāpēc nereti cilvēki reģistrāciju atliek uz vēlāku laiku un bieži par to aizmirst.

Sods par nečipētu un nereģistrētu suni varēs sasniegt pat 200 eiro.

Čipēšana un reģistrācija varētu samazināt arī patversmēs dzīvojošo mājdzīvnieku skaitu – saimnieku atrast varēs uzreiz un līdz ar to arī saukt pie atbildības.

Foto: mājas mīluļi PetExpo izstādē

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm