Uzsāk vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” otro filmēšanas posmu

2022. gada 11. februārī 8:40

Pēc vairāku gadu ilguša vēsturisko liecību izpētes procesa režisors Māris Martinsons ar savu komandu pērnā gada pavasarī uzsāka vēsturiskās spēlfilmas “Zeme, kas dzied” filmēšanas pirmo posmu. Šodien sāksies filmas uzņemšanas otrais posms.

Šodien, 11. februārī, Tirzā, Gulbenes novadā sāksies spēlfilmas “Zeme, kas dzied” uzņemšanas otrais posms.

Režisora Māra Martionsona filma vēstī par vēl neizstāstītajiem stāstiem, kas attiecas uz Dziesmu svētku dibināšanu – tas nebūt nebija tik viennozīmīgs un vienkāršs, latviešu lielajā mīlestībā uz dziedāšanu balstīts projekts.

Mūsdienu valodā runājot, Dziesmu svētki bija, iespējams, pirmais nacionāla mēroga start-up projekts, kas mums arī ļāva iegūt savu nacionālo pašapziņu. Starp organizatoriem bija ķildas un arī administratīvi tas bija ārkārtīgi sarežģīts process, jo latviešu kultūru regulēja veselas divas politiskas varas – vietējie vācbaltieši un cariskā Krievija.

Aktieris Vilis Daudziņš filmā atveido Bernhardu Dīriķi, kas bija pirmais Rīgas Latviešu biedrības vadītājs un filmā risina domstarpības ar Jāni Frīdrihu Baumani, kuru atveido aktieris Ainars Ančevskis. Savukārt, Andra Buļa atveidotā Riharda Tomsona uzdevums ir samierināt abus pārējos personāžus.

Filmas pirmizrāde paredzēta 2023.gadā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm