tv3.lv

Uzbrukums e‑veselības sistēmai noticis vienlaikus no vairāk nekā 20 valstīm

Uzbrukums Nacionālā veselības dienesta (NVD) informācijas sistēmai, tostarp e-veselībai, bija plānots un notika vienlaikus no vairāk nekā 20 valstīm, vai vismaz datorsistēmām, kas uzdodas nākam no tādām, žurnālistiem sacīja Veselības ministrija (VM) valsts sekretārs Aivars Lapiņš.

2018. gada 16. janvārī 17:03

Starp tām ir gan Eiropas Savienības valstis, gan valstis ārpus tās, tostarp tādas kā Trinidada, Tobāgo un citas, teica Lapiņš.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņš norādīja, ka uzbrukuma dēļ nekavējoties tika atslēgta pieeja sistēmai no ārpuses, un pēc incidenta iesaistījās visas struktūras un dienesti, kas Latvijā atbildīgi par šiem jautājumiem. Aizvien notiek izmeklēšana, uzsvēra Lapiņš.

Pēc Lapiņa paustā, uzbrukuma laikā notika vairāk nekā 1000 pieprasījumu īsā laika sprīdī, kas sistēmas darbībā nav normāli.

Valsts sekretārs norādīja, ka nav skaidrs, vai uzbrukums organizēts no Latvijas. To tagad nevar nedz apstiprināt, nedz noliegt, bet par izmeklēšanas rezultātiem VM informēs vēlāk, viņš norādīja.

Kā LNT Ziņām norādījis Lapiņš, šāds uzbrukums noticis pirmo reizi.

“Tas, kas notika, ir noticis pirmo reizi. Ir noticis uzbrukums informācijas sistēmai. Šodien plkst. 13.14 noticis uzbrukums NVD informācijas sistēmai, tajā skaitā e-veselībai. Atslēdzām pieeju no ārpuses, notiek izmeklēšana. Skaidrs, ka tas bija plānots un izkliedēts uzbrukums, tas tika veikts vienlaicīgi no vairākām valstīm vai no serveriem, kopumā no vairāk nekā 20 valstīm Eiropas Savienībā un arī ārpus tās,” skaidro Lapiņš.

Kā ziņots, otrdien plkst. 13.14 Nacionālā veselības dienesta informācijas sistēmai un e-veselībai noticis uzbrukums.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

VM vietnē “Twitter” paziņoja par uzbrukumu un informēja, ka sadarbībā ar uzņēmumu “Lattelecom” un dienestiem tiek darīts viss, lai sistēmas darbību atjaunotu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm