Ušakovs sola darīt visu, lai nepieļautu IZM plānus reformēt skolu tīklu galvaspilsētā

Izglītības ministrijas mudinājumi sakārtot neefektīvo skolu tīklu vismaz Rīgā dzirdīgas ausis nav atraduši. Rīgas dome negrasās ieklausīties ministrijas aicinājumā pārveidot pustukšās skolas un novērst lielo kvalitātes plaisu starp galvaspilsētas centra un mikrorajonu skolām, jo ministrijas īstenotos izglītības plānus uzskata par nepareiziem.

2017. gada 30. augustā 19:29

1. septembrī Rīgā durvis vērs 114 vispārizglītojošās skolas, un tajās mācīsies ap 68 tūkstošiem skolēnu. Rīgas mēra Nila Ušakova prieku par daudzās skolās veiktajiem remontdarbiem gan aizēnojot izglītības reforma.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Izglītības ministrijas veiktie pētījumi par skolu tīklu un izglītības kvalitāti galvaspilsētā ir kā diena pret nakti ar Rīgas domes uzskatiem. Lai arī pētījums atklāja, ka Rīgā ir ap 40 vidusskolu, kas strādā neefektīvi, Rīgas mērs tam kategoriski nepiekrīt.

Ministrijas ieskatā Rīgā ir ap 20 latviešu un 20 mazākumtautību skolu, kurām vajadzētu apvienoties vai pārtapt par pamatskolām. Daudzās no vienā apkaimē esošām mikrorajonu skolām pat nav paralēlklašu 10.-12. klašu grupā. Taču Ušakovs norāda, ka darīs visu, lai nepieļautu ministrijas plānus skolu tīkla optimizācijā.

Nils Ušakovs
Rīgas mērs

Ja paņemsim katru konkrētu skolu, tajās ir sava specifika – tā pati Bolderāja. Ja mēs atbilstoši ministrijas loģikai slēgsim Bolderājā vienīgo latviešu skolu, tas nebūs pareizi.

Savukārt ministrijas pētījumā secināts, ka pustukšajās Rīgas mikrorajonu vidusskolās jaunieši iegūst arī sliktāku izglītības kvalitāti. Taču tikai pašvaldība var pieņemt lēmumu par izmaiņām skolu tīklā.

Kārlis Šadurskis
Izglītības un zinātnes ministrs

Ja Nils Ušakovs neko nedarīs, nu kā lai to saka – kamēr nav normatīvu, es varu tikai izteikt līdzjūtību tiem Rīgas skolēniem un viņu vecākiem, kuri pašvaldības tuvredzīgas rīcības dēļ neiegūst labu izglītību.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdz jaunā mācību gada sākumam atlikušas divas dienas, taču virknē Rīgas skolu un bērnudārzu joprojām trūkst pedagogu. Vislielākais vakanču skaits ir pirmsskolās, tāpat trūkst ap 200 tehnisko darbinieku. Šogad situācija neesot tik dramatiska ar eksakto priekšmetu skolotājiem, bet trūkstot, piemēram, latviešu valodas pedagogu.

Kopumā galvaspilsētu skolās strādās ap septiņiem tūkstošiem pedagogu. Situācija, ka vēl augustā nav nokomplektēts skolotāju sastāvs, Latvijā atkārtojas gadu no gada.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm