tv3.lv

Ušakovs atklātos pārkāpumus Namu pārvaldnieka darbībā saista ar pašvaldības vēlēšanu tuvošanos

2017. gada 19. aprīlī 19:02

Policijas izmeklēšanā apstiprinājušies Valsts kontroles revīzijā konstatētie pārkāpumi uzņēmumā “Rīgas Namu pārvaldnieks”. Fiktīvi nodarbinot 12 cilvēkus, tur izkrāpti 150 000 eiro. Lieta nodota prokuratūrai, kas vakar lēmusi par šo 12 cilvēku saukšanu pie kriminālatbildības. Domes opozīcija jau vāc parakstus par namu pārvaldnieka vadības atlaišanu, tikmēr Rīgas mērs Nils Ušakovs šo jezgu saista ar pašvaldību vēlēšanām.

Par krāpšanos “Rīgas Namu pārvaldniekā” žurnālisti vēstīja pirms diviem gadiem. Atklājies, ka alga par nekā nedarīšanu maksāta vairākiem ar “Saskaņu” cieši saistītiem cilvēkiem. Tostarp fiktīvi esot bijusi nodarbināta Rīgas domes deputāte Svetlana Savicka un arī divu “Saskaņas” deputātu sievas.

Krāpšanās ilgusi no 2014. gada marta līdz 2015. gada aprīlim. Kad Valsts kontrole to pamanījusi, nodaļa, kurā fiktīvi noformēti darbinieki, likvidēta. “Rīgas Namu pārvaldnieks” toreiz jebkādas pretlikumības noliedza, arī Rīgas domes audits pārkāpumus nekonstatēja. Policija, kas nule pabeigusi izmeklēšanu, gan ir pretējās domās.

Pamats izmeklēšanai bijis Valsts kontroles revīzijā konstatētie pārkāpumi, nu lieta nodota Rīgas tiesu apgabala prokuratūrai. Vakar tā pieņēmusi lēmumu visas 12 aizdomās turamās personas saukt pie kriminālatbildības. Par krāpšanu grupā lielā apmērā tām draud 2-10 gadi cietumā.

Sīkāka informācija par aizdomās turamajiem netiek sniegta. Policija arī neatklāj, kurš lietā uzskatāms par cietušo. Rīgas mērs Nils Ušakovs gan joprojām ir pārliecināts, ka nevienā no pašvaldības kapitālsabiedrībām fiktīvi nodarbināto nav bijis un notiekošo saista ar gaidāmajām vēlēšanām.

Tikmēr pašvaldības opozicionāri sākuši parakstu vākšanu domes ārkārtas sēdes sasaukšanai, lai pieprasītu “Rīgas Namu pārvaldnieka” vadības atlaišanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm