Unikāli kadri: kā kādreiz izskatījusies pagājušajā gadsimtā sagrautā Salgales baznīca

Ozolnieku novadā aktualizējies jautājums, ko iesākt ar Salgales baznīcas drupām, tā pirmdien vēstīja TV3 raidījums “900 sekundes”.

2020. gada 14. janvārī 11:43

Jau trīs gadus arhitektūras piemineklis atrodas pašvaldības īpašumā, bet tā liktenis joprojām ir neskaidrs. 

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skaistā baznīca Lielupes krastā tika uzcelta pirms 500 gadiem. Vairāku gadsimtu laikā tajā ir kalpojuši 19 vācu un viens latviešu mācītājs, līdz 1944. gadā to sagrāva sarkanarmiešu artilērija, jo vācu armija pie baznīcas bija ierīkojusi ierakumus.

Kā vēstīja “900 sekundes”, ilgu laiku baznīcas drupas bija Salgales evaņģēliski luteriskās draudzes īpašumā un kļuva par populāru laulību ceremoniju vietu. Jaunie pāri labprāt teica jāvārdu starp apaļajām kolonnām gleznainajā vecajā baznīcā, pirms tam gan parakstot pēc draudzes lūguma dokumentu, ka ir informēti par drupu bīstamību.

Tagad baznīcas drupas ir kļuvušas bīstamas, un pēdējos divus gadus te pat nenotiek izbraukuma laulību ceremonijas.

Taču, kā reiz izskatījusies baznīca un kā tajā kūsājusi ikdiena, tagad vien liecina Latvijas Nacionālās digitālās bibliotēkas projektā “Zudusī Latvija” atrodamie attēli.

Portāls Skaties.lv piedāvā ieskatīties dažos no atrodamajiem attēliem, – vienā no tiem redzams, kā baznīca izskatījusies 1901. gadā, atrodami attēli arī no kādas kāzu ceremonijas un iesvētībām.

Lai kā cenšoties, nelielā Salgales draudze nespēja savākt baznīcas konservācijai nepieciešamos līdzekļus. Tāpēc 2017. gadā īpašums tika uzdāvināts Ozolnieku novada domei. Kura trīs gadu laikā tā arī nespēja drupām piesaistīt finansējumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vairāk par tematu – raidījuma “900 sekundes” sižetā

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm