Tuvojas vasaras atvaļinājumu laiks. Ko svarīgi atcerēties, lai ceļošana būtu droša?

Tuvojas vasara, ko daudzi izmanto, lai ceļotu. Atvaļinājumu pavadot ārpus Latvijas, vērts atcerēties par drošību. Kas jāņem vērā, dodoties uz tālām un tuvām zemēm? Un kādi ir Latvijas iedzīvotāju iecienītākie ceļojumu maršruti? Par to interesējās TV3 Ziņas.

Vasara ir aktīvākais ceļošanas laiks, kam daudzi gatavojušies jau laikus, saka tūrisma aģentūras “Ceļojumu bode” vadītājs Kaspars Gēgeris.

“Ir, kas arī pēdējā brīdī piesakās, bet daudzi uz vasaras ceļojumu pieteicās jau ziemā. Jau laikus, kad ir agrā rezervēšana, kad ir vietas uz visiem ceļojumiem, un ceļojumu klāsts ir plašāks. Ir kaut kādi populārāki maršruti, datumi, kas šobrīd jau ir aizpildīti un brīvu vietu vairāk nav,” saka Gēgeris.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Viņa pieredze liecina, ka Latvijas iedzīvotājiem populārākie ir divu veida ceļojumi.

“Ir klienti, kas vēlas doties atpūsties pie jūras un ir klienti, kas aktīvi vēlas doties ekskursijās. Un tur arī atšķiras galamērķi. Lai dotos pie jūras, šogad ļoti populāra ir Albānija un Melnkalne, bet kā jau katru gadu, arī Turcija ir topā. Un no ekskursiju ceļojumiem – praktiski pa visu Eiropu un arī tālāk. Piemēram, Gruzija. Vai, ja atveras jauni tiešie reisi, tad šīs valstis kļūst populāras. Šogad, piemēram, ir jaunais reiss uz Erevānu,” stāsta Gēgeris.

Nemainīgi iecienīti ir arī Eiropas dienvidi: Horvātija, Itālija, Portugāle, Spānija – valstis, kurās ērti nokļūt ar tiešo reisu. Tomēr paradumi mainās. Senāk vasara izteikti bija ceļošanas laiks, tagad daudzi ārpus Latvijas dodas arī pārējos gadalaikos.

“Tagad jau daudzi ceļo arī rudenī, lai pagarinātu vasaru. Daudzi ceļo arī pavasarī, lai siltos saules starus aprīlī, maijā sajustu, kas Eiropas dienvidos jau ātrāk pienāk. Protams, arī ziemā ir galamērķi, kas ir pieejami ziemā,” bilst Gēgeris.

Arvien vairāk cilvēku izvēlas ziemas mēnešus ilgāk pavadīt siltajās zemēs. Šādu tendenci novērojusi Ārlietu ministrijas Konsulārā departamenta vadītāja Agnese Saliņa. Tāpēc viens no viņas padomiem – pārliecināties, kāds ir vīzas derīguma termiņš, lai to nepārsniegtu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Jāsaka tā, ka šajos gadījumos sekas var būt visdažādākās. Tiešām šim punktam ir jāpieiet ļoti nopietni. Var būt tā, ka cilvēki var pat tikt aizturēti vai arī var būt ļoti bargi sodi un arī liegums ieceļot šajā konkrētajā valstī,” atklāj Saliņa.

Uzmanība jāpievērš arī pases derīguma termiņam. Ceļojot ārpus Eiropas, pasei jābūt derīgai parasti trīs vai pat sešus mēnešus. Konsulārā departamenta vadītāja silti iesaka iegādāties ceļojuma apdrošināšanu, arī apmeklējot tuvas valstis.

“Mēs novērojam, ka cilvēkiem šķiet, ja viņi ceļo pa Eiropu, tad viņiem ceļojuma apdrošināšanu nav nepieciešams noformēt, pietiek ar šo te Eiropas veselības apdrošināšanas karti jeb EVAK, kā mēs pazīstam. Bet tā nav, tas nebūs korekti, jo noteikti ir vajadzīga ceļojuma apdrošināšana. Jo tas, ko sedz EVAK un tas, ko sedz šī te ceļojuma apdrošināšana, tomēr ir dažādi segumi,” bilst Saliņa.

Bet viņas galvenais padoms – pārliecināties, vai galamērķis ir drošs. Ārlietu ministrijā atgādina, ka spēkā ir aicinājums neapmeklēt Krieviju un Baltkrieviju, ko ne visi ņem vērā.

“Diemžēl, jā. To mēs redzam, ka cilvēki dodas. Un tie, kā liecina statistika, nav nekādi neatliekami ceļojumi. Cilvēki joprojām brauc gan tūrismā, gan iepirkties,” saka Saliņa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā novērojis tūrisma aģentūras vadītājs, katru gadu ceļotāju skaits aug, ko gan izjauca pandēmija. Kad robežas tūristiem bija slēgtas, iedzīvotāji apceļoja Latviju un interese nedēļas nogales pavadīt, dodoties vietējās ekskursijās, ir saglabājusies arī tagad.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm