Tuvākajā laikā rotācija varētu skart četrus vidēja līmeņa VID darbiniekus

14. janvārī 20:40

Šonedēļ sociālajos tīklos uzjundīja pieļāvumi, ka Valsts ieņēmumu dienestā (VID) gatavo vērienīgu augstākā līmeņa darbinieku rotāciju. TV3 Ziņas skaidroja, vai tas varētu būt tiesa.

Politikas gaiteņos un sociālo tīklu platformās izskanējusi informācija, ka VID gaidāma vērienīga augsta līmeņa amatpersonu rotācija. TV3 Ziņas vērsās pie dienesta vadītājas, lai skaidrotu, uz ko tā attieksies un vai ir pamats spekulācijām, ka dienestā gaidāma kādas struktūras vadības nomaiņa.

Ieva Jaunzeme
VID ģenerāldirektore

“Ziņa ir pārspīlēta, jo, iespējams, kāda cilvēka rīcībā ir nonākusi informācija par to, ka patlaban VID notiek sarunas ar amatpersonām, tā saucamās ikgadējās izaugsmes pārrunas ar tiem, kuri savos amatos ir bijuši piecus gadus. Diemžēl vārdam rotācija ir slikta pieskaņa, ka tas ir kā soda mērs.”

Kā stāsta VID vadītāja, rotācija varētu skart četrus dienesta darbiniekus.

“Viena no struktūrvienībām ir muita, otra – nodrošinājuma pārvalde, juridiskā pārvalde un vēl ir jautājums par nodokļu pārvaldi,” norāda VID vadītāja.

Uz jautājumu, vai VID gaidāmas rotācijas un augsta līmeņa amatpersonu nomaiņa, Jaunzeme noraidīja informāciju par plānotu augsta līmeņa darbinieku rotāciju. “Kategoriski noliedzu masveidīgumu, atlaišanu, mums ir ļoti laba komanda, kas ir jāstiprina ar jaunām kompetencēm,” viņa sacīja.

Arī Finanšu ministrija, kuras pakļautībā ir VID, TV3 Ziņām rakstveida atbildē skaidro – ka ministrijas rīcībā nav informācijas par to, ka būtu uzsāktas darbības, kas saistītas ar vadības līmeņa darbinieku rotācijām. Vienlaikus ministrija norāda, ka uzdevusi nodokļu iekasētājam iesniegt finanšu ministram Jānim Reiram ilgtermiņa plānu VID civildienesta ierēdņu pārcelšanai un termiņš šī uzdevuma izpildei ir rītdiena, 15 februāris.

Finanšu ministrija

“Tās mērķis ir saistīts ar milzīgo korupcijas problēmu muitā, it īpaši ar pērn Terehovā īstenoto muitas darbinieku aizturēšanu un tālāku preventīvu rīcību muitas korupcijas novēršanā. Tāpat līdz 2022. gada 1. jūnijam ir uzdots papildināt VID iekšējos noteikumus ar nosacījumiem par vienā rotācijas reizē iekļaujamo struktūrvienību vadītāju skaitu, lai tā notiku pakāpeniski un nebūtu situācijas, ka vienlaicīgi tiek rotēti gandrīz visi vadītāji, tādējādi paralizējot iestādes darbu.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šeit gan vērojamas pretrunas – VID atzīst, ka esot saņēmis pieprasījumu ierēdņu pārcelšanas ilgtermiņa plānu, taču tajā neesot nekas minēts par nepieciešamību veikt darbinieku rotāciju saistībā ar korupcijas problēmu muitā, tostarp Terehovā īstenoto muitas darbinieku aizturēšanu.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm