tv3.lv

Tūkstošiem ļaužu dodas uz Tērveti, lai iepazītu mežu un tā bagātības

Sestdien, 26. maijā, Latvijas valsts mežu dabas parka Tērvetē jaunajā daļā “Kurbada zeme” ar pasākumiem visai ģimenei turpinās “Latvijas Meža dienas” – Baltijā lielākais meža nozares pasākums. 

2018. gada 26. maijā 15:24

Kā portālu Skaties.lv informē organizatori, pasākuma pirmo norises dienu 25. maijā apmeklējuši jau teju 10 000 bērnu un pieaugušo.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Latvijas Meža dienu” programmā 26. maijs ir “Ģimenes diena”. Tās ietvaros gan lieliem, gan maziem dabas draugiem ir iespēja bez maksas apmeklēt vairāk nekā 80 meža izziņas darbnīcas un pieturas, lai iepazītu mežu un tā bagātības. Tostarp – iepazīt meža tapšanu no sēkliņas līdz gatavai koka mājai un piedalīties daudzveidīgās izglītojošās aktivitātes kopā ar rūķiem, raganām un īstiem meža večiem.

“Latvijas Meža dienas” vienkopus pulcē vairāk nekā 100 dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas. Klātesošiem ir iespēja atklāt ne tikai meža audzēšanas ciklu ar meža tehniku darbībā, bet arī mācību un karjeras iespējas meža nozarē.

Apmeklējot meža izziņas darbnīcas, ģimenes var nopelnīt brīvbiļeti ieejai Tērvetes dabas parka maksas daļā. Ikviens aicināts apmeklēt arī iecienītās parka tematiskās daļas – Rūķīšu un Pasaku mežu -, ko ierasts dēvēt par Sprīdīša pasauli ar parka ieejas biļetēm.

Meža dienas kā svētki Latvijā notiek jau kopš 1928. gada. Sagaidot mūsu valsts simtgadi, “Latvijas valsts mežu dabas parks Tērvetē” uzsāk jaunu, ikgadēju svētku tradīciju – pulcēt vienkopus visus Latvijas meža draugus “Latvijas Meža dienās”. Pasākumu kopīgiem spēkiem rīko dažādas ar mežu un dabu saistītas organizācijas ar mērķi parādīt ikvienam Latvijas iedzīvotājam mežu kā mūsu nozīmīgāko resursu, kas jāapsaimnieko videi draudzīgi un ilgtspējīgi.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm