“Tu esi nacists” – šādi Rīgas satiksmes apsargs nosauc pasažieri, kurš vēlas runāt latviski

Rīgas satiksmes kontroli pavadošais Koblenz apsargs kādu pasažieri nodēvējis par “nacistu”, jo viņš nav vēlējies ar viņu runāt krievu valodā.

2015. gada 26. augustā 11:30

Incidents ar Rīgas satiksmes nolīgto Koblenz apsardzi gadījies pirmdienas pievakarē, kad kāds pasažieris kopā ar savu draudzeni devies ar 4. tramvaju no Anniņmuižas bulvāra.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kā novērojuši pasažieri, Koblenz apsargs, aptuveni 25-30 gadus vecs vīrietis, pret bezbiļetniekiem izturējies ar bravūru, rupji nolamājot viņus. Minētie bezbiļetnieki izkāpuši Dzirciema ielā, bet ar to apsargam neesot bijis gana un viņš krievu valodā pavēlējis tramvajā braucošajai meitenei noņemt kāju no radiatora.

Uz jautājumu, kāpēc viņš uzrunā cilvēkus krieviski, apsargs sācis dižoties, ka protot arī franču un angļu valodu un akcentējis, ka nenodalot latviešus no krieviem. Viens no pasažieriem norādījis, ka, dzīvojot Latvijā, apsargam vispirms savā darbā ar nepazīstamiem cilvēkiem būtu jārunā latviski, bet uz to Rīgas satiksmes nolīgtais apsargs šim pasažierim veltīja lakonisku frāzi: “Tu esi nacists”.

Foto: Facebook / Gustavs Reinholds
FOTO: Foto: Facebook / Gustavs Reinholds

Incidenta dalībnieks norāda, ka apsargam ar to nav bijis gana, un viņš sacījis, ka tagad principa pēc runāšot tikai krieviski un pat esot izteicis draudus, ka pēdējoreiz, kad kāds ar viņu neesot vēlējies runāt vienā valodā, tas otrai pusei beidzies slikti.

Mēģinot no kontrolieriem noskaidrot apsarga vārdu un uzvārdu, ko neizdarīja arī viens no kontrolieriem, atbildot ar “nezinu”, pasažieriem gan izdevies apskatīt viņa kolēģes kartīti un noskaidrot, ka otru no kontrolieriem sauc Irina Beinaroviča. Par šo incidentu viņš ziņojis arī Rīgas satiksmei.

Rīgas satiksmes preses pārstāvis Viktors Zaķis sagatavotajā atbildē norāda, ka pēc kontrolieru teiktā nekādu konfliktu nav bijis un neviens savu identitāti nav slēpis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Apsardzes darbinieki nepilda kontroles funkcijas, bet nodrošina sabiedrisko kārtību transportā un preventīvi darbojas, lai izslēgtu apdraudējumu kontrolieriem no agresīvu pasažieru puses. Ņemot vērā šos apstākļus, secināms, ka konkrētajā situācijā apsardzes darbinieks par savu rīcību ir pieņēmis patstāvīgus lēmumus un ir atbildīgs par savas rīcības un lēmumu sekām,” norāda Zaķis.

Par šo incidentu Rīgas satiksme ir ziņojusi arī Koblenz, kas uzsākusi pārbaudi. Pašlaik tiek apkopota visa informāciju par konkrēto gadījumu.

Rīgas satiksmes kontrole (ilustratīvi foto):

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm