tv3.lv

Top pirmā lielā Eiropas dziesmu grāmata; iedzīvotāji var balsot par latviešu dziesmām, kurām tur jābūt

Eiorpas tautu iemīļotākās dziesmas – vienā grāmatā. Pirmo reizi vēsturē top Eiropas lielā dziesmu grāmata ar 168 savienības dalībvalstu populārākajām dziesmām. Tā ir sabiedriska iniciatīva bez politiķu dalības, tāpēc dziesmas var izvēlēties paši iedzīvotāji.

2016. gada 12. martā 20:09

Ideja izveidot Eiropas valstu dziesmu grāmatu radās diviem dāņiem pirms desmit gadiem. Pamatideja – dalīties ar skaistākajām un zīmīgākajām katras valsts dziesmām, lai tautas iepazītu viena otru tuvāk un bagātinātos un mazāk ieslīgtu politiskos ķīviņos. Patlaban ideja nonākusi līdz realizācijai un šogad visu 28 dalībvalstu iedzīvotāji varēs nobalsot par savām iecienītākajām melodijām. Latvijā balsojums notiek patlaban – līdz marta beigām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iedzīvotāji aicināti balsot par dziesmām katrā no 6 kategorijām – bērnu dziesma, dziesma par ticību, dziesma par mīlestību, tautas dziesma, dziesma par brīvību un mieru un dziesma par gadalaikiem.

Vairums no iepriekš nosauktajiem skaņdarbiem arī ir iekļuvuši kādā no kategorijām. Patlaban pārliecinošā vadībā izvirzījusies bērnu dziesma Aijā žūžu lāča bērni, tautas dziesma Pie dieviņa gari galdi kategorijā – dziesma par ticību, Saule pērkons Daugava – kā skaņdarbs par brīvību un mieru un Pūt vējiņi kā skaistākā tautas dziesma.

Savukārt sadaļā par dabu un gadalaikiem līdzīgas pozīcijas ieņem Ulda Stabulnieka Tik un tā un Tumša nakte zaļa zāle. Tāpat līdzvērtīga sacensība notiek starp mīlas dziesmām Viņi dejoja vienu vasaru, dvēseles dziesma un jaunāko skaņdarbu, kas piedalās balsojumā – Renāra Kaupera izpildīto Mazā bilžu rāmītī. Katrā kategorijā kopumā sacenšas 10 dziesmas, bet ja neviena balsotāju neapmierina, var ierakstīt arī savu variantu.

Visu valstu uzvarētājdziesmas, ko apkopos grāmatā, plānots arī tulkot angļu valodā, lai tādējādi veicinātu dziesmu izplatību un izpratni par to saturisko jēgu dažādu tautu starpā.

Balsojums par sešām Latvijas dziesmām turpināsies vēl līdz 29.martam, un to var veikt Eiropas dziesmu grāmatas mājaslapā eu-songbook.org. Visu Eiropas valstu dziesmu grāmata iznāks nākamgad 9.maijā – Eiropas dienā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm