tv3.lv

Top jauns projekts, lai tu nekļūtu par smadzeņu skalošanas upuri

Ieguglē, pirms cepies: šāds sauklis ir izvēlēts jaunai sociālajai kampaņai, kas drīzumā tiks izvērsta internetā. Latvijas Žurnālistu asociācija, kopā ar Baltijas Mediju izcilības centru aicinās interneta lietotājus rūpīgi pārbaudīt ziņu avotus, lai nekļūtu par viltus ziņu, jeb ”fake news” smadzeņu skalošanas projektu upuriem.

2017. gada 18. martā 19:02

Viltus ziņu sērga Latvijā strauji izplatījās pagājušajā gadā, kad sociālajā tīklā Facebook aktīvi tika popularizēti vairāku pseidoziņu portālu raksti. Tajos nereti apzināti izplatīta nepatiesa informācija. Izdomājumi, baumas, apmelojumi, skandalozi virsraksti – tas viss, lai lasītāji klikšķinātu uz rakstiem, nodrošinot ienākumus no reklāmām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daži aktīvisti jau iepriekš mēģinājuši atmaskot pseidoziņu portālus, aicinot interneta lietotājus pārbaudīt informāciju, un drīzumā gaidāma vērienīga sociālā kampaņa. Atgādinājums, kā visai viegli pārbaudīt, vai ziņa ir patiesa vai nav.

Inga Spriņģe
REBALTICA.LV PĀRSTĀVE

Cilvēki nepārbauda to, ko viņi lasa, un ne vienmēr var izstāstīt trikus, kā pārbaudīt. Bet šis ir visvienkāršākais veids, kā pārbaudīt. Gribi dalīties – ieguglē pirms tam, paskaties, kurš vēl par to ziņo, vai kāds par to ir rakstījis.

Kampaņu īstenos Latvijas Žurnālistu asociācija, sadarbojoties ar Baltijas Mediju izcilības centru.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm