Tiešraides arhīvs no protesta krastmalā pret obligāto vakcināciju pret Covid‑19

2021. gada 18. augustā 20:00

Trešdien, 18.augustā, norisinās divi piketi pie Rīgas pils pret obligāto vakcinēšanos pret Covid-19, kam “Skaties.lv” piedāvā sekot līdzi tiešraidē.

Protesta akcija pie Rīgas pils ir nupat sākusies, sanācis pamatīgs ļaužu pūlis, turpina ierasties cilvēki. Pirms brīža ieradies galvenais pasākuma organizators, Saeimas deputāts Aldis Gobzems, kuru sagaidīja ar plašām ovācijām. Precīzs sanākušo skaits nav zināms, bet skaidrs, ka tas pārsniedz atļauto. Līdzi karogi, kādam plakāts par brīvprātīgu vakcināciju “Rokas nost no mūsu bērniem!”. Protestētāji izkliedz “Latvija, Latvija!”.

Uzrauga Valsts policija, pasākuma organizatori gatavojušies kārtīgi, ziņo TV3 Ziņas.

Atbalstu attiecīgajiem protesta pasākumiem publiski ir paudis Saeimas opozīcijas deputāts Aldis Gobzems, aicinot sabiedrību nebaidīties un aizstāvēt savas tiesības.

Atjaunot

Teksta tiešraide

Tāpat viņš novērojis, ka pa nakti pie Ministru kabineta tapis žogs, lai it kā atturētu iedzīvotājus no pulcēšanās.

Gobzems (“Likums un Kārtība”), kā arī citi aktīvisti kopš 4. augusta sociālajos tīklos un medijos reklamē masveida pulcēšanos, solot, ka atnāks “daudzi tūkstoši”. Vienlaikus viņš brīdinājis, ka atnākušajiem varētu tikt piemēroti sodi līdz pat 2000 eiro. Politiķis arī līdz šim arī publiski pieļāvis, ka viņu līdz 18. augustam aizturēs, kā arī dalījies ar ekrānuzņēmumiem ar sarakstēm, teicies, ka ar tām viņu it kā mēģināts iebiedēt.

Arī jaundibināmās politiskās partijas “Latvija pirmajā vietā” komanda un atbalstītāji paziņojuši, ka noliks ziedus pie Brīvības pieminekļa un būs kopā ar tiem, kuri iestājas pret likumu par obligātu vakcinēšanos atsevišķām profesiju grupām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tikmēr Valsts policija savā “Facebook” kontā informējusi, ka tās un citu tiesībsargājošo institūciju rīcībā esošā informācija liecina, ka 18. augustā nesankcionēti rīkot piketu plāno personas, kurām aizliegts to darīt. Policija aicinājusi iedzīvotājus “neļauties atsevišķu aktīvistu provokācijām, un nedoties uz šo piketu”.

Valsts policija paudusi, ka sabiedrībā ir dažādi uzskati par vakcināciju, taču piedalīšanās pūļa pasākumos, kur var tikt apdraudēta sava un līdzcilvēku drošība, nav piemērots veids sava viedokļa paušanai. Policija saskata šajā nesankcionētajā pasākumā augstu vardarbības eskalācijas riska iespēju un par to brīdina iedzīvotājus. Policija aicinājusi arī pasākuma organizatorus atteikties no cilvēku pulcināšanas.

Visi pasākuma organizētāji ir identificēti un tikuši brīdināti, ka gadījumā, ja tiks pārkāpti epidemioloģiskie ierobežojumi un konstatēti sabiedriskās kārtības pārkāpumi, viņiem par to nāksies atbildēt likumā paredzētajā kārtībā, norādījusi Valsts policija. Notikuma vietā atradīsies policijas un citu drošības institūciju spēki, un pārkāpumi tiks fiksēti arī ar tehniskajiem līdzekļiem. Gadījumos, ja tiks konstatēti epidemioloģisko drošības noteikumu pārkāpumi, nesankcionētā piketa dalībniekiem var tikt piemērots sods līdz 2000 eiro.

Pašreiz spēkā esošais regulējums ļauj protesta akcijās pulcēties vien 50 cilvēkiem, bet likumsargi bažījas, ka sanākušo cilvēku skaits varētu pārsniegt atļauto, tādējādi pārkāpjot noteikumus. Par milzīgo interesi liecina izpēte virtuālajā vidē.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm