tv3.lv

Tiesnese Sladzevska nožēlo izdarīto un atvainojas sabiedrībai par pulcēšanās aizlieguma neievērošanu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas tiesnese Ieva Sladzevska nožēlo, ka gadumijā pieļāvusi pulcēšanās aizlieguma pārkāpšanu kādā pasākumā viesu namā Siguldas tuvumā.

2021. gada 18. janvārī 13:01

Tiesu administrācijas pārstāve Ināra Makārova aģentūrai LETA pavēstīja, ka saskaņā ar tiesneses pausto Valsts policija viņu 31. decembrī administratīvi sodījusi par pulcēšanās aizlieguma pārkāpšanu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Policija Siguldas pusē konstatē aizliegtu ballīti; apmeklētājiem piemēro 500 eiro sodu, bet rīkotājam 2000 eiro

Lēmumu par uzlikto sodu tiesnese saņēma elektroniski šā gada 14. janvārī, kuru viņa nepārsūdzēs. Sladzevska skaidro, ka viņai nebija apzināta nodoma pārkāpt pulcēšanās aizliegumu, kā arī neplānoja svinēt Vecgada vakaru kopā ar cilvēkiem, kas nav no vienas mājsaimniecības, tomēr atzīst, ka atradusies šajā mājā ar vēl vairākiem cilvēkiem.

“Iepriekš esmu bijusi šajā viesu namā un zināju, ka tur ir liela teritorija ar vairākām atsevišķām mājiņām. Mēs ar vīru paši to nerezervējām, bet paļāvāmies, ka cilvēks, kurš to pieteica, būs rezervējis katrai mājsaimniecībai savu namiņu. Nebiju iecerējusi pulcēties ar citām personām vienā viesu nama ēkā,” teica tiesnese.

Viņa pavēstīja, ka bija plānojusi uzturēties ar vīru atsevišķā namiņā un nākamajā dienā doties uz Siguldas dabas takām, bet, ierodoties viesu namā, konstatēja, ka rezervēta ir tikai viena viesu nama ēka.

“Dažas minūtes pēc mūsu ierašanās, atbrauca policija. Atzīstu, ka esmu vainīga, jo nepārliecinājos par to, vai manai ģimenei ir rezervēts atsevišķs namiņš. Es nožēloju izdarīto, atvainojos par savu rīcību un turpmāk šādus pārkāpumus nepieļaušu,” uzsvēra Sladzevska.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Iepriekš vēstīts, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas priekšsēdētāja Iveta Krēvica ir pieprasījusi paskaidrojumu no tiesneses Sladzevskas par raidījumā minētajiem faktiem, kā arī pieprasīta informācija policijai, vai tiesnesei ir sākts administratīvā pārkāpuma process un uzlikta soda nauda.

Ja sniegtā informācija apstiprināsies, tad tiesas priekšsēdētāja materiālus nosūtīs Tiesnešu ētikas komisijai izvērtēšanai, vai tiesneses rīcībā nav rupja ētikas normu pārkāpuma. Ja Tiesnešu ētikas komisija konstatēs tiesneša ētikas normu rupju pārkāpumu, tā ir tiesīga ierosināt disciplinārlietu.

Ja tiks ierosināta disciplinārlieta, lēmuma pieņemšana un attiecīga disciplinārsoda uzlikšana, ir Tiesnešu disciplinārkolēģijas kompetencē.

LTV raidījums iepriekš, atsaucoties uz Valsts policijas iepriekš ziņoto, vēstīja, ka Vecgada vakarā kādā viesu namā Siguldas tuvumā laikā, kad valstī sākās komandantstunda, noticis nelegāls pasākums un ka vairākām personām noformēti administratīvie protokoli. Organizatoram – 2000 eiro sods, bet vēl 11 dalībniekiem – 500 eiro.

Neilgi pēc tam arī atklājās, ka pasākums noticis viesu namā “Brūveri”, bet organizētājs bijis reliģiskās draudzes “Kristus pasaulei” līderis Mārcis Jencītis, bet viesi – draudzes locekļi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pats Jencītis, kurš ne reizi vien publiski kritizējis varu par dažādiem krīzes laika ierobežojumiem, solījis sodu pārsūdzēt.

Raidījums arī vēstīja, ka Jencītis savā blogā publicējis rakstu par tēmu “Likums un morāle”, kur raksta šādi: “Mums tiešām jābūt likumpaklausīgiem pilsoņiem, tāda ir Dieva griba, bet ir robeža, kur Dieva griba krustojas ar laicīgās varas gribu. (..) Tāpēc, draugi, ņemsim vērā morāli un likumu, vērtēsim paši, kur ir tā robeža, kuru nevar pārkāpt, vai arī tieši otrādi – ir kur jāpārkāpj, lai saglabātu savu ticību un skaidru sirdsapziņu! Visam ir sava cena, un ne visi to gatavi maksāt.”

Jau ziņots, ka par epidemioloģiskās drošības prasības pārkāpuši arī citi tiesībsargājošās nozares pārstāvji. TV3 raidījums “Bez tabu” šonedēļ vēstīja, ka Ogres novada pašvaldības policijas vadība – priekšnieks Uģis Ulmanis un viņa vietnieks Ēriks Dičs, pārkāpjot valstī noteiktos Covid-19 ierobežošanas pasākumus, pusdienoja uz vietas kafejnīcā “Rush cafe” Ogrē.

Informācija Ogres pašvaldības mājaslapā liecina, ka amatpersonas administratīvo sodu neplāno pārsūdzēt, pieļautās kļūdas savās darbībās atzīst, pauž nožēlu par izveidojušos situāciju un atvainojas sabiedrībai par savu rīcību, neievērojot valstī noteiktos ierobežojumus Covid-19 izplatības mazināšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm