tv3.lv

Tieslietu ministrija: Latvijā katrs septītais bērns no sava vecāka nesaņem uzturlīdzekļus

Latvijā vidēji katrs septītais bērns vecumā līdz 18 gadiem nesaņem uzturlīdzekļu atbalstu no sava vecāka un šo pienākumu vecāka vietā pilda valsts, informēja Tieslietu ministrijā (TM).

2021. gada 19. janvārī 14:40

TM šo informāciju 19. janvārī sniegusi arī, ziņojot Saeimas Publisko izdevumu un revīzijas komisijai par Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācijas darbības pārskatu no 2018. gada līdz 2020. gadam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tieslietu ministrija norāda, ka bērnu skaits, kuriem uzturlīdzekļus izmaksā Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija kopš 2018. gada pieaug un tie ir vairāk nekā 39 000 bērnu, kuriem Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrācija katru mēnesi izmaksā uzturlīdzekļus. Kopējās mēnesī izmaksājamo uzturlīdzekļu apmērs ir 4,5 miljoni eiro. Savukārt kopējais vecāku skaits, kas nepilda savu pienākumu pret bērnu un nemaksā viņam uzturlīdzekļus, ir vairāk nekā 42 000 personu.

Lasi vēl: Nākamgad uzturlīdzekļu maksātājiem saglabājamos līdzekļus par apgādībā esošu nepilngadīgo atstās šā gada līmenī

TM atgādināja, ka tā sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju ir ieviesusi jau vairākus tiesību ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem, tajā skaitā kriminālatbildības piemērošanu, transportlīdzekļu un kuģošanas līdzekļu vadīšanas tiesību izmantošanas aizliegumu, šaujamieroču atļaujas darbības apturēšanu, parādnieku publicēšana www.latvija.lv, informācijas nodošanu par parādu kredītinformācijas birojam, liegumu ieņemt tiesneša, zvērināta notāra un tiesu izpildītāju amatu, pilsonības nepiešķiršanu vai iesnieguma noraidīšanu par atteikšanos no pilsonības.

Tāpat starp ieviestajiem tiesību ierobežojumiem uzturlīdzekļu parādniekiem ir “3 + Ģimenes kartes” nepiešķiršana, lai veicinātu vecāku pienākumu uzturēt savu bērnu un atmaksātu uzturlīdzekļu parādu, kas radies pret Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju.

Minēto tiesību ierobežojumu ieviešanas rezultātā, kā norāda TM, par 6% palielinājies regresa kārībā atgūto uzturlīdzekļu apmērs salīdzinājumā ar 2018.gadu un 2020.gadā regresa kārtībā atgūto uzturlīdzekļu apmērs veido 12,48 miljonus eiro.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vienlaikus Tieslietu ministrija norāda, ka Saeima 2021. gada 7. janvārī konceptuāli atbalstīja jaunus tiesību ierobežojumus uzturlīdzekļu parādniekiem – aizliegumu spēlēt azartspēles un uzturlīdzekļu parāda piedziņas lietas nodošanu ārpustiesas piedzinējiem. Turpmāk  sadarbībā ar Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju iecerēts turpināt aktīvi meklēt risinājumus uzturlīdzekļu parādnieku motivēšanai nokārtot saistības pret savu bērnu un pret Uzturlīdzekļu garantiju fonda administrāciju.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm