tv3.lv

Tiesas aizliegtā Krievu savienības gājiena dienā situāciju uzraudzīja liels skaits policistu

No Brīvības pieminekļa līdz padomju okupāciju simbolizējošajam kompleksam Uzvaras parkā šodien bija koncentrēts liels skaits policistu. Viņi visi uzraudzīja, lai netiktu pārkāpts tiesas aizliegums rīkot Latvijas Krievu savienības (LKS) piketu. Darba policistiem bija maz. Divas sievietes gan nonāca policistu rokās, vēsta TV3 Ziņas.

Latvijas Krievu savienības kodols – Tatjana Ždanoka un Miroslavs Mitrofanovs vienalga nelikās mierā pēc saņemtā tiesas aizlieguma rīkot gājienu piketā pret pieminekļa Uzvaras parkā nojaukšanu. Viņi individuāli devās pie Brīvības pieminekļa nolikt neļķu pušķus sēru noformējumā. Lai nebūtu pārkāpuma, uz šo aktivitāti politiķi neaicināja nesankcionēti ierasties savus atbalstītājus. Tikmēr Uzvaras parkā plašā mērogā dežurēja valsts policija un pašvaldības policija. Uz ielām izvietotas daudzas ekipāžas. Apkārtni uzraudzīja arī operatīvie dienesti civilajā apģērbā. Galvenais uzdevums – nepieļaut cilvēku pulcēšanos piketam.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Simona Grāvīte
Valsts policijas pārstāve

”Neskatoties uz šo aizliegumu, policijai bija informācija par atsevišķu personu nesankcionētām aktivitātēm. Reaģējot uz šo informāciju, tik veikti lieli sagatavošanās darbi, un dienesti veica virkni proaktīvu darbību. Paredzot dažādus notikumu attīstības scenārijus, tika piesaistīti attiecīgie policijas spēki.”

Policijai aizdomīgas šķita astoņas sievietes, kuras iepretim okupācijas piemineklim pāri ielai stāvēja zem koka, pie kura savukārt bija nolikti divi ziedu pušķi un aizdegta svece. Sievietes teicās – neesot viņu likts.

Likumsargi divas sievietes aizveda uz iecirkni noskaidrot personas datus, jo viņas nespēja ar dokumentiem apliecināt savu identitāti.

“Mēs gaidījām zem kastaņa, kamēr pāries lietus. Neko citu nedarījām. Prasīja – dokumenti, dokumenti. Viņām līdzi to nebija. Savāca uz policiju. Mēs vienkārši stāvējām un runājām, pieci cilvēki sarunājās. Pastāvējām parunāties, slēpjoties no lietus. Policija teica, ka stāvam pārāk tuvu piemineklim. Viņi par to mūs izgaiņāja. Parādiet man likumu, ka visu laiku jānēsā līdzi kāds dokuments,” stāsta sievietes, kas atradās zem koka.

Policijas uzrunātās sievietes kategoriski noraidīja saistību ar LKS aktivitātēm. Vai policija iepriekšējā vakarā vai no agri no rīta savās dzīvesvietās jau aizturēja iespējamos nesankcionētās pulcēšanās kūdītājus, provokatorus un tāpēc diena Uzvaras parkā aizvadīta mierīgi, Valsts policija noraidīja.

Žurnālists
Uzdod neērtus un kritiskus jautājumus, izgaismo nejēdzības un neizpildītos solījumus, liek atbildēt par sabiedrības līdzekļu racionālu izlietojumu. Eksperimentālists ar skaidru redzējumu par modernas formas stāstiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm