Saturs turpinās pēc reklāmas

Tiesa atceļ Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoram Reinbaham izteikto rājienu

Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa atcēlusi Rīgas domes Satiksmes departamenta direktoram Vitālijam Reinbaham izteikto rājienu, aģentūrai LETA apstiprināja tiesā.

13. janvārī 15:30

Reinbahs Skaties.lv informēja, ka Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesa minēto rājienu atcēla un par prettiesisku atzina pērn 29. decembrī, kā arī noteica no Rīgas pilsētas pašvaldības piedzīt ar tiesvedību saistītos izdevumus.

Saturs turpinās pēc reklāmas

2020. gadā departaments sāka atklātu konkursu par Salu tilta kompleksa 2. kārtas pārvada, tuneļa pārbūvi kā arī uzbrauktuves un nobrauktuves izbūvi. Pēc pilnsabiedrības “ACB & TILTS” sūdzību saņemšanas Iepirkumu uzraudzības birojs (IUB) nolēma atcelt iepirkuma rezultātu un uzdeva departamentam novērst konstatētās nepilnības, atkārtoti izvērtējot iepirkumā iesniegtos piedāvājumus.

Minētās nepilnības tika novērstas un līgums ar piegādātāju parakstīts, tomēr Rīgas pašvaldības vicemērs Vilnis Ķirsis (JV) pieprasījis Reinbaham sniegt informāciju par iepirkuma procedūrā iesaistīto personu darbības izvērtējumu un tālāko rīcību. Reinbahs informējis Ķirsi, ka iepirkumu komisija novērsusi IUB lēmumā norādītās nepilnības un pašvaldības budžetam zaudējumi nav nodarīti, līdz ar to neesot pamata izvērtēt darbinieku atbildību. Taču Ķirsis pieprasījis viņam iesniegt paskaidrojumu par rīcības motīviem – bezdarbību, neveicot lietā iesaistīto iestādes darbinieku atbildības izvērtēšanu.

Vitālijs Reinbahs
SD direktors

”Administratīvās un politiskās represijas, draudu izteikšana, prettiesisku uzdevumu došana, kā arī tirgošanās ar savu varu un ietekmi ir RD vadības paņēmieni, lai atbrīvotos no sev nevēlamiem darbiniekiem situācijās, kad tiesiskā ceļā to izdarīt nav iespējams. Šajā gadījumā saņēmu gan tiešus, gan netiešus norādījumus no RD vadības, lai iejaucos SD Iepirkumu komisijas darbā saistībā ar pretendentu vērtēšanu Salu tilta kompleksa 2. kārtas būvdarbu veikšanā, kam es kategoriski nepiekritu, jo departamenta direktoram nav tiesību ietekmēt Iepirkumu komisijas darbību un tās pieņemtos lēmumus.”

Paskaidrojumu uz vadības ziņojumu Reinbahs sniedzis, norādot, ka par publisko iepirkumu atbild iestādes Iepirkumu komisija un viņa kā departamenta direktora iejaukšanās komisijas darbībā un lēmumu pieņemšanā neesot pieļaujama. Turklāt IUB nevienā no lēmumiem attiecībā uz iepirkuma procedūru nekonstatēja prettiesisku rīcību Iepirkumu komisijas locekļu darbībā.

Pēc vēršanās tiesā Reinbaham izteiktais rājiens par darba kārtības pārkāpšanu tika atcelts un atzīts par prettiesisku, no Rīgas pilsētas pašvaldības piedzenot ar tiesvedību saistītos izdevumus.

Jau vēstīts, ka 24.janvārī gaidāma Rīgas pilsētas Vidzemes priekšpilsētas tiesas sēde, kurā tiks lemts par atstādinātā Satiksmes departamenta direktora Reinbaha turpmākajām darba attiecībām ar Rīgas domi, bet 1. februārī plkst. 11.00 tiesa izskatīs domes pieteikumu par Reinbaha atlaišanu no šī amata.

Rīgas dome iepriekš atbalstīja Reinbaha atbrīvošanu no departamenta direktora amata. Domes lēmums paredz atbrīvot Reinbahu no amata, ja kaut vienā no pašvaldības iesniegtajiem prasības pieteikumiem par darba līguma izbeigšanu tiesa pieņems domei labvēlīgu spriedumu un tas stāsies spēkā.

Reinbahu nevar atbrīvot bez tiesas lēmuma, jo viņa atbrīvošanai nepiekrīt arodbiedrība, tādēļ dome, lai panāktu viņa atbrīvošanu, vērsusies tiesā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Saturs turpinās pēc reklāmas