Saņem paziņojumu par svarīgākajām ziņām, līdzko tās ir publicētas tv3.lv! Pieteikties
Teju trešdaļai Latvijas pirmsskolas vecuma bērnu ir nepieciešama redzes korekcija
Līdz šā mēneša beigām Latvijas bērnudārzos turpinās pētījums “Redzi, redzi, saredzi…”. Tā laikā optometrists, pārbaudot bērnu redzi, ievāc informāciju. Pagājušā gada dati liecina, ka gandrīz trešajai daļai Latvijas pirmsskolas vecuma bērnu ir nepieciešama redzes korekcija.
Redzes pārbaude notiek vienā no bērnudārziem Jūrmalā. Optometriste pirmsskolas telpās veic redzes testus, lai uzzinātu, cik topošie skolēni labi redz.
“Mēs skatāmies, kādus burtiņus viņi var nosaukt, redzes asumu, vai acu muskuļu sadarbība ir pietiekami laba, vai acis darbojas simetriski, abas kopā. Tāpat arī to, vai ir laba telpiskā uztvere, krāsu redze, visu, kas nepieciešams, lai skolā var pildīt uzdevumus,” saka optometriste Katrīna Ūberte.
Pēc testa Alise, kura mācās bērnudārzā, iegūst diplomu par piedalīšanos un nelielu dāvaniņu par izrādīto sadarbību. Topošā skolniece paskaidro, ka viņai ir brilles, bet tās ir tikai skaistumam. “Man ir sarkanas brilles, es ar tām ļoti labi redzu. Arī bez brillēm labi redzu,” viņa saka.
Akcija “Redzi, redzi, saredzi…” aizrit jau otro gadu. Redzes testu akcijas organizatori šajā pavasarī, tāpat kā aizvadītajā gadā, apkopo testu rezultātus.
“Kopumā viss ir labi, bet aptuveni, tāpat kā pagājušajā gadā, aptuveni 25-30% bērnu ir nelielas novirzes.”
Minētie 25-30% bērnu, kuriem ir novirzes, pēc speciālistu domām, ir daudz, taču, no otras puses, tas ir tāpat kā pasaules vidējie rādītāji.
“Bērni parasti ir jāved pie ārsta.” Redzes testa veikšana pirmsskolas bērniem ir sarežģītāka nekā skolēniem vai pieaugušajiem. Bērni bieži vien satraucas, un tādās reizēs ir ļoti svarīgi, ka testa veikšana notiek ierastā vidē.
“Tāpēc mēs šeit esam – viņu vidē. Mums nav baltu halātu, lai viņiem nav bail, šie testi liek mazāk domāt par to, ka būs kaut kas sāpīgs,” teic pētījuma “Redzi, redzi, saredzi… ” vadītāja Maija Knēziņa.
Bērniem pirms došanās uz skolu redzes pārbaude ir obligāta. Pētījuma autori par veikto testu rezultātiem paziņo arī bērnu vecākiem.
Ziņo par kļūdu rakstā
Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.
Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!