tv3.lv

Teju 800 tonnas latu joprojām noglabāti zeķē

Tik daudz latu un santīmu svara izteiksmē joprojām atrodas pie iedzīvotājiem. Cilvēki monētas, galvenokārt, glabā kā piemiņu par bijušo Latvijas nacionālo valūtu. Tomēr ir arī cilvēki, kuri, atrodot makā latus, tos steidz mainīt pret eiro.

2015. gada 1. jūnijā 7:35

Santīmi un lati joprojām ir vērtība, tomēr to cena pretēji prognozēm ir salīdzinoši zema. Iedzīvotāji biežāk vēlas tos pārdot nekā nopirkt. Taču, uzzinot zemo cenu, daudzi nolemj latus tomēr paturēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Vismaz divreiz dārgāki nekā to nomināls ir īpašie lati, kas tika izdoti ierobežotās sērijās. To cena svārstās atkarībā no monētu metiena lieluma – no divarpus eiro līdz pat 15 un 20 eiro par vienu latu. Dārgākie ir ar stārķa un skudras attēlu.

Monētu tirgotāja Ingūna Ķirse novērojusi, ka reizēs, kad cilvēki nolēmuši pirkt kādu latu, tad dara to, lai noslēgtu īpašo 24 latu kolekciju.

Latvijas Bankā joprojām ir iespējams latus samainīt pret eiro. Kā novēroja LNT ziņas, cilvēki to arī dara, ja mājās atrodas kāds neizdots lats.

Latus maina arī viesi no ārvalstīm.

Kopš eiro ieviešanas apmainīti nepilni 40% lata un santīmu monētu. Latvijas Bankas pārstāvis Kristaps Otersons norāda, ka neapmainītas vēl ir vairāk nekā 347 miljoni monētu. To kopējais svars ir visai iespaidīgs – 794 tonnas.

Savukārt latu banknošu maiņa noritējusi krietni ātrāk, apmainīti jau teju 95% no visiem papīra latiem. Latvijas Banka latus pieņems tik ilgi, cik vien cilvēki tās vēlēsies mainīt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm