tv3.lv

Teivāns par e‑veselību: Tas bija uzbrukums ar mērķi padarīt sistēmu nepieejamu

Kiberuzbrukums e-veselības sistēmai, iespējams, bija ar mērķi parādīt vai ietekmēt publisko tēlu šim projektam, tā intervijā “900 sekundēs” atklāja Informācijas tehnoloģiju (IT) drošības incidentu novēršanas institūcijas “Cert.lv” direktores vietnieks Varis Teivāns.

2018. gada 17. janvārī 10:10

Arī otrdienas, 16. janvāra, vakarā esot turpinājušies uzbrukumi, taču, pateicoties speciālistu veiktajām tehniskajām darbībām, uzbrukumi kļuva neefektīvi un e-veselības sistēma turpināja strādāt. Ņemot vērā, ka uzbrukums vienlaikus noticis no vairāk nekā 20 valstīm, esot pāragri spriest, vai šis uzbrukums plānots Latvijā, tā piebilda Teivāns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cert.lv” pārstāvis arī atzina, ka e-veselības kiberuzbrukuma laikā nevienām citām valstīm nav ietekmēta līdzīgu sistēmu darbība, vismaz neesot ziņu par to. “Tas ir tēmēts uz konkrētu e-veslības daļu – portālu,” turpina Teivāns, uzsverot, ka tā nav bijusi ielaušanās, bet gan uzbrukums ar mērķi noslogot sistēmu un padarīt to nepieejamu.

Datu valsts inspekcijai tagad ir uzdevums noskaidrot, vai ir notikusi personas datu noplūde. Tiesa gan, “Cert.lv” pārstāvis vairākkārt uzsvēra, ka nekas par to neliecina.

Intervija ar Vari Teivānu

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm