tv3.lv

“Teica, lai ejam prom un neglābjam viņu!” Divi brālēni paveic neticamu varoņdarbu un paglābj sirmgalvi no ugunsnelaimes

2019. gada 31. jūlijā 16:35

Divi zēni – Daniels Nikitins un Edžus Strods – paveikuši varoņdarbu, ko daudzi no mums nevarētu paveikt pat pieaugušo vecumā. Viņi bez vilcināšanās metās palīgā ugunsnelaimē nonākušam kaimiņam. 

Abi puiši ir brālēni un dzīvo Vircavas pagastā mājās ar nosaukumu “Roķi” – šeit visi dzīvo kā liela ģimene, jo cits par citu daudz zina un palīdz.

“Edžus ir spēcīgs, – kā puisis no laukiem. Ar viņu komunicējot, es redzu tādu cilvēcisko un godīgo attieksmi pret darbu, ko viņš dara. Viņš ir draudzīgs, izpalīdzīgs. Ja kaut kas nesanāk, viņš palīdz un uzmundrina,” tā par Edžu stāsta Jelgavas tehnikuma sporta skolotājs Gints Veinbergs.

Savukārt Daniela klases audzinātājs Guntars Strupka par puisi saka šādi: “Daniels ir erudīts un zinātkārs. Ne velti viņš ir viens no sekmīgākajiem skolēniem klasē, ja ne pat sekmīgākais. Kā skolotājs redzu, ka viņam padodas gan matemātika, gan rasēšana. Ja viss dzīvē izdosies, mēs sarunājām, ka varētu viņu sūtīt uz arhitektiem.”

Daniela klases audzinātājs atklāj, ka skolā par puišu varoņdarbu bija dzirdēts, taču ne no paša Daniela, jo puisis ar savu paveikto pats neesot lepojies.

Kādā parastā septembra pievakarē brālēni – 14 gadus vecais Daniels un 17 gadus vecais Edžus – novērsa nelaimi, kas varēja beigties traģiski kādam slimam, uz gultas gulošam sirmgalvim. Turklāt divstāvu mājas astoņu dzīvokļu iemītnieki varēja palikt bez pajumtes.

Tās dienas pēcpusdiena ritējusi kā allaž. Daniels bija pārradies no skolas, paēdis, pārģērbies un izgājis ārā.

“Izgāju pie stangas vingrot un sajutu dūmus, un uzreiz saucu mammu,” atminas Daniels. Abi skrējuši uz mājas otro stāvu, kur izcēlies ugunsgrēks. Viņi zināja, ka šajā dzīvoklī dzīvo sirmgalvis, kurš veselības problēmu dēļ jau kādu laiku negāja ārā no mājas. Kā stāsta Daniels, sirmgalvja sieva jau bija centusies dzēst uguni un apdedzinājusi plaukstas. Arī dēls slāpējis liesmas. Visur bijuši dūmu mutuļi, kas aizsedza skatu. Ne pašam Danielam, ne viņa mammai nebija spēka veco vīru iznest no dzīvokļa.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Daniels, ilgi nedomādams, skrējis lejā, lai pasauktu kādu palīgā. Tajā brīdī atbraucis viņa brālēns Edžus. Puiši atminas, ka viss bijis pilns ar dūmiem un sirmgalvis teicis, lai viņi iet prom un neglābj viņu.

“Es viņu paņēmu uz rokām un nesu uz kaimiņienes dzīvokli, kur nav dūmu. Tajā brīdī es nejutu svaru, stresa situācija,” stāsta Edžus. Viņš no ugunsgrēkā cietušā dzīvokļa iznesa arī sirmgalvja elpošanas inhalatoru.

Daniels atklāj, ka bijis bail, bet tajā brīdī atcerējies skolā mācīto, ka jāliek kaut kas priekšā sejai, lai nesaelpotos dūmus.

Tikmēr kāds bija izsaucis mediķus un ugunsdzēsējus, kuri notikumu vietā ieradušies ātri. Liesmas jau bija nodzēstas, bet ugunsdzēsēji rūpīgi pārbaudījuši, vai kaut kas vēl negruzd.

Šā gada “Latvijas lepnuma” ceremoniju skaties šeit! 

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm