tv3.lv

“Te ir īstuma sajūta!” Britu karavīri sajūsmā par Skrundas militāro pilsētiņu un iespēju spridzināt skursteni

Otrdien, 2.jūlijā, poligonā “Mežaine” – kādreizējā Skrundas militārajā pilsētiņā Latvijas un Lielbritānijas kareivji slīpēja kaujas prasmes, imitējot ēku attīrīšanu no ienaidniekiem. Sprādzieni, helikoptera atbalsts, dūmu aizsegs – mācības aizvadītas spraigi.

2019. gada 2. jūlijā 19:22

Konkrēti šīs mācību epizodes scenārijs paredz dzīvojamo ēku atbrīvošanu no ienaidnieku spēka. Sākumā noklīdušu pretinieku neitralizē īpaši apmācītais britu kara suns.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mācībās bruņotie kaujinieki vienu pēc otras ieņēma mājas, un gaisa atbalstu sniedza ārzemju papildspēki ar “Apache” helikopteru.

“Helikopters var telpās iekšā redzēt ar specifiskām iekārtām, varbūt ne visur, caur sienām jau ne. Viņa galvenais uzdevums vērot apkārtni un dot rotas komandieriem uzdevumus,” norāda Zemessardzes 36.kaujas atbalsta bataljona komandieris Oskars Omuls.

Savukārt NBS apvienotā štāba priekšnieks Imants Ziediņš TV3 Ziņām pauda: “Konkrētā analīze notiks nedaudz vēlāk. Mācības novēro novērotāji, kas piefiksē visus elementus un kļūdas, tāds pavisam lielais vērtējums būs pēc mēneša. Bet no pirmā viedokļa, – rota ir ļoti labi sagatavota. Izpildījusi visus uzdevumus. Gatava dežūrai NATO ātrās reaģēšanas spēkos.”

Britu karavīri, kas otrdien slīpēja savas spridzināšanas prasmes, par iespēju netraucēti darboties pamestās dzīvojamās ēkās, ir sajūsmā.

Inženieru eskadrona vadītājs Maiks Ričardsons pauda: “Šī ir ļoti interesanta vieta, Anglijā nekā tāda nav! Ne arī ASV, kur trenējāmies. Te ir īstuma sajūta. Cilvēki te savulaik dzīvoja. Turklāt, mums ir ļauts šeit arī objektus iznīcināt. Vakar uzspridzinājām lielu dūmvadu. Varam darboties ar sprāgstvielām, kas ir ļoti labi.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Briti atzīst, ka padomju laikos celto ēku uzspridzināšanai daudz sprāgstvielu nav jātērē.

Kopumā Apvienoto reaģēšanas spēku militārās mācības “Baltic Protector 2019” Latvijā piedalās aptuveni 300 karavīru un zemessargu, Jūras spēku kuģi un Gaisa spēki.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm