tv3.lv

Tauta ņirgājas par VID – raksta rupjības un apber mašīnu ar atkritumiem

VID priekšniece Ināra Pētersone akcentē, ka sabiedrības spiediens pēdējā laikā pamatīgi iedragā VID darbinieku morālo stāju un liek justies ļoti slikti. Tauta nekautrējas publiski paust sašutumu pret dienestu, piemēram, izplatot internetā aizvainojošas kolāžas, kas dziļi aizvaino ierēdņus.

2016. gada 3. martā 19:02

VID darbinieku pacietības mērs ir pilns. Stāsta Ināra Pētersone:

Tās negācijas, kas no nodokļu maksājumiem nāk…  ir ne tikai no fiziskām personām. Tās pat ir iejūtīgākas. Arī lieli uzņēmumi kaut vai maksājumu uzdevumos atļaujas uzrādīt neķītrības. Jēkabpilī mūsu trafarētajai mašīnai miskaste ir gāzta virsū. Visas tās negācijas… Ir ļoti daudz, bildes, fotogrāfijas, kas ir parādījušās. Arī VID strādā cilvēki, un katram jāatbild par savu sastrādāto. Nevar atbildēt, teiksim, visu struktūrvienību vadītāji par kaut kādu ierindas darbinieku, par kuru vadītājs nav zinājis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Uz jautājumu, vai Pētersone negrasās atkāpties no amata, viņa atbild noliedzoši. Tas šobrīd būtu vieglākais, bet Pētersone par savu pienākumu uzskata sakārtot dienesta darbību, ko līdz šim vajājuši daudzi skaļi skandāli.

Ažiotāža par aizdomīgiem VID darbiniekiem, kas, par spīti pieticīgajai algai, dzīvo ļoti grezni, sabiedrībā ir jau vairākas nedēļas. Tad arī žurnālisti sāka īpaši uzraudzīt VID strādājošo dārgos aksesuārus – piemēram, VID priekšnieces vietnieka, tūkstošiem vērto rokaspulksteni, un līdz ar to aktivizējās politiķi. Ultimātu par negodīgo darbinieku izsvēpēšanu VID vadītājai uzstādījusi finanšu ministre. Abas amatpersonas šodien stundu pārrunāja situāciju dienestā. Pēc sarunas kļuva skaidrs, ka Pētersonei pašai personīgi turpmāk būt jānes krietni lielāka atbildības nasta nekā līdz šim.

Dana Reizniece-Ozola, finanšu ministre:

Pirmais uzdevums ir tāds, ka Pētersones kundzei pašai bez vietnieku starpniecības ir jābūt atbildīgai par Finanšu policijas, Muitas policijas darbu. Otrs – mums ir krīzes situācija. Tie dati, kurus esmu saņēmusi, ir ļoti nopietni, lai neteiktu vairāk, šokējoši. Tas vēzis struktūrās ir iesakņojies dziļi.

VID priekšniece Ināra Pētersone:

Lai noņemtu spriedzi: mēs nerunājam ne par pusi Finanšu policijas darbiniekiem, ne trešo daļu. Tad tiešām tas būtu vājprāts. Bet tas, kas iesniegts no šīs informācijas, ir satraucošs.

Video

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm