“Tas nav māsu zemo algu dēļ, tā ir plānota akcija” – VM reakcija par “Stradiņu” lēmumu vairs neuzņemt akūtus pacientus

Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīca vairs neuzņems akūtus neiroķirurģijas pacientus. Skaidrojums – medicīnas māsu trūkums. Taču Veselības ministrija nesaskata problēmu un uzskata, – šī patiesībā ir plānota akcija.

2017. gada 2. jūnijā 19:01

Jau ziņojām, – pamatīgu satraukumu izraisījis Paula Stradiņa Klīniskās universitātes slimnīcas lēmums, proti, – ka medicīnas māsu trūkuma dēļ divus mēnešus “Stradiņos” nepieņems akūtos neiroķirurģijas pacientus. Ar visiem šiem pacientiem tagad būs jātiek galā vienai pašai Austrumu slimnīcai.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Stradiņa slimnīcas operāciju blokā katrā zālē atrodas pa vienam onkoloģijas pacientam. Aparatūra – vismodernākā, ārsti – kvalificēti, bet trūkst medicīnas māsu. Iemesls – zemās algas.

Klīnikas vadītājs Valeinis gatavojas kārtējai operācijai. Tā ir plānota, galvas audzēja izņemšana. Tādas “Stradiņos” turpinās veikt arī jūnijā un jūlijā, bet akūtu galvas un mugurkaula traumu gadījumā šeit uz galda vairs nevienu neguldīs.

Egils Valeinis
P. STRADIŅA SLIMNĪCAS NEIROĶIRURĢIJAS KLĪNIKAS VADĪTĀJS

Mēs esam ļoti labi ekipēti, ārsti gatavi strādāt. Pietrūkst tikai māsu. Tā kā, valsts, palīdziet mums atrast māsas! Citā ziņā problēmu nav.

Jautāti, kur tad māsas palikušas – vai aizbraukušas uz ārzemēm, ķirurgs atbild – visas nē. Kurām izdevies, iekārtojušās daudz labāk atmaksātajās privātpraksēs.

Operāciju zāle “Stradiņos”, kur nu vairs akūtus pacientus neuzņems:

Ministrijā gan Stradiņa slimnīcas lēmumu uztver pārsteidzoši mierīgi un nemaz nesaista ar zemo atalgojumu. Tā esot plānota akcija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Anda Čakša
veselības ministre

Šobrīd situācija “Stradiņos” nav saistīta ar algām, bet ar darba reorganizāciju.

Akūto pacientu operācijas “Stradiņos” vidēji mēnesī bija 20. Austrumu slimnīcā – līdz pat 30. Tad nu tur šajos vasaras mēnešos jārēķinās ar gandrīz divkāršu pieplūdumu. Par to kolēģi jau zvanījuši un paldies nav teikuši.

Ministrija un Austrumu slimnīcas valde gan mierina, – bez palīdzības neviens pacients nepalikšot. Būs grūti, bet Austrumu slimnīca tiks galā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm