tv3.lv

Tas ir noskaidrots – “pelnošākais” fotoradars atrodas uz Jelgavas šosejas

Par ātruma pārsniegšanu aizvadītajā diennaktī atkal sodīti 275 šoferi. Aptuveni tāds skaits autovadītāju ik dienas nonāk policijas redzeslokā. Taču šonedēļ arī aprit 4 mēneši, kopš uz Latvijas ceļiem atkal parādījušies stacionārie fotoradari, un policija priecājas, ka vismaz šajos ceļa posmos vidējais braukšanas ātrums samazinās. Kolēģe Kristīne Žilde-Krēvica devās noskaidrot, kuri no radariem valstij ir visienesīgākie.

2015. gada 9. jūnijā 20:03

Izrādās, ka visienesīgākais radars Latvijā atrodas uz Jelgavas šosejas – tas ir uzstādīts tikai trīs mēnešus, bet dienā “uzķer” aptuveni 30 šoferus. Kā izskaidrot šādu paradoksu, nezina arī Ceļu satiksmes un drošības direkcija, kas atbildīga par stacionāro radaru ieviešanu un uzraudzību. Brīdinājuma zīmes izvietotas abos virzienos, bet ceļā uz Jelgavu ik dienu fiksē 27 pārkāpumus, kamēr uz Rīgu – tikai trīs.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Cits paradokss ir Varkaļu kanāls, kur dienā ātrumu pārkāpj knapi viens šoferis – iespējams, tāpēc, ka šeit uzstādīja pirmo radaru, kas tāpēc ieguva vislielāko popularitāti.

Starp pārējiem šobrīd aktīvajiem 11 stacionārajiem radariem darba netrūkst arī pie Branku pagrieziena, Saulkalnes pieslēgumā, uz jaunās Maskavas šosejas pie Ķeguma pagrieziena un arī citviet. Nepilnos četros mēnešos izrakstīti sodi par 200 tūkstošiem eiro, no kuriem apmaksāta nepilna puse.

Policija ir apmierināta ar radaru sniegumu. Ātrums vismaz šajos punktos samazinoties, turklāt – ja pagājušajā gadā nepilnos četros mēnešos tikai ar ekipāžām izdevās notvert 32us tūkstošus pārkāpēju, tad šogad ar radariem – jau 40 tūkstošus.

Šogad vien radaru skaitu plānots palielināt līdz 40, izvēršot tīklu arī tālāk no Rīgas. Radaru karte pieejama CSDD mājaslapā. Sarežģītās birokrātiskās procedūras dēļ tie gan, visticamāk, sāks darboties vēlāk. Līdzīgi kā uz Dienvidu tilta vai Krasta ielā, kur radars pagaidām pārkāpējus vēl neķer.

Cits ātrumu ierobežojošs faktors ir ceļazīmes, kas šosezon atkal mainītas. Piemēram, jaunajam Tīnūžu – Kokneses ceļam noņemta atļautā 100 kilometru ātruma zīme, pamatojot to ar mānīgi labo ceļa kvalitāti, kas mudina veikt pārgalvīgas apdzīšanas un noved pie avārijām.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kopš pirmdienas “simtnieks” parādījies īsos ceļa posmos uz tikai trim šosejām – Tallinas, Jelgavas un Daugavpils.

Skaties video:

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm