Tapis unikāls pašmāju fotoprojekts ar vitiligo modeļiem

Atšķirīgs no citiem, bet vienalga – skaists. Pašmāju fotogrāfe šovasar īstenoja unikālu projektu. Kitijai Jurcikai un viņas modeļiem ir ādas pigmentācijas traucējumi jeb vitiligo.

Šī ādas slimība ir katram 25. pasaules iedzīvotājam, un bieži vien cilvēki, kam tā ir, saskaras ar neiecietīgu attieksmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Fotogrāfes Kitijas Jurcikas dzīvē ādas saslimšana vitiligo ienāca pirms diviem gadiem un pēkšņi. Viņa pat nevarēja iedomāties, ka šo pleķīšu skaits jau pavisam drīz būs tik liels. Pirmā reakcija bija apjukums. “Ļoti, ļoti ātri tajā vasaras laikā man parādījās visur… Es biju stresā, pārbijusies, noraudājusies…”

Sadzīvot ar šiem plankumiem Kitijai palīdzēja ģimene un draugs Edgars, kas ļoti atbalstīja, bet no apkārtējiem cilvēkiem viņa saņēma neskaitāmus jautājumus un minējumus: vai tā ir lipīga slimība, vai vienkārši nenomazgājies paštonējošais krēms.

“Cilvēki teikuši, ka esmu pretīga, domājuši, ka tās ir rētas, apdegumi. Cilvēki nejautā, kas tas ir, un paši izvirza kaut kādus pieņēmumus… Es iedomājos, cik forši būtu informēt sabiedrību, jo pati esmu saskārusies ar ļoti daudz negatīvo,” turpina fotogrāfe.

Tāpēc, lai pievērstu uzmanību vitiligo slimībai, Kitija nolēma izveidot fotogrāfiju sēriju ar cilvēkiem, kuriem ir šie ādas pigmentācijas traucējumi.

Piemēram, Arturs Muskars, Kultūras akadēmijas students, bija viens no astoņiem modeļiem, kas piekrita parādīt savu vitiligo. Piekrišanas iemesls – lai sabiedrība uzzina vairāk par šo slimību un lai nav tik bieži jāatbild uz dīvainiem jautājumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Ir arī bijuši gadījumi, ka gandrīz aizdzen no kompānijas, labāk negrib redzēt mani, ja nu tas ir lipīgs… Bet tie jau ir nepazīstamie cilvēki, jo savējie jau saprot.”

Tagad ir cilvēki, kas viņam saka, ka šie ādas pigmentācijas traucējumi ir skaisti. “Visuzmundrinošākie vārdi, ko dzirdēt, ka cilvēks, kam nav šīs slimības, viņš vēlas to, jo šķiet, ka tas ir skaisti!”

Bet tā nebija vienmēr. Arturam attiecības ar vitiligo sākās deviņu gadu vecumā. Pats sākums nebija patīkams: klasesbiedrs viņu saukāja par zebru un dalmācieti. “Es aizgāju mājās, un man likās, ka es tagad būšu zebra vai dalmācietis, un es nesapratu, kā ar to sadzīvot, bet mamma teica: “Artur, beidz! Tas ir skaisti!”.”

Ar šo mammas iedrošinājumu Arturam bija viegli sevi pieņemt un, skatoties tagad kopā ar Kitiju fotogrāfijas, kādas ir sanākušas, viņam šķiet, ka visi modeļi ir skaisti. Katrs savā veidā.

Kad šīs fotogrāfijas nonāca publiskajā telpā, Kitija saņēma daudz labu vārdu un pateicību, ka uzdrošinājās šo projektu īstenot. Viņai tas arī palīdzējis vēl vairāk pieņemt sevi. Pateicīgs par to ir arī Arturs, jo no malas skaisto var labāk redzēt.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pasaules slavenā kanādiešu izcelsmes modele Vinija Hārlova ir viena no neparastākajām modelēm šovbiznesā, jo viņai ir vitiligo slimība, bet arī viņa ir iemācījusies pieņemt savu neparasto izskatu un lepojas ar to.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm