tv3.lv

Svarīga informācija par drošības pasākumiem ieceļošanai Latvijā no 15.janvāra

Ārkārtējā situācijā Covid-19 ievešanas ierobežošanai Latvijā ir noteiktas stingrākas drošības prasības un līdzīgi kā daudzviet citur no 15.janvāra ieceļošanai būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts, informēja Satiksmes ministrijā (SM).

2021. gada 14. janvārī 17:40

Vienlaikus tiek atļauta kontrolēta un izsekojama pārvietošanās, tādējādi dodot iespēju ceļot tiem, kam tas nepieciešams tikai būtisku iemeslu dēļ vai darba pienākumu veikšanai, piemēram, komercpārvadātājiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lai nodrošinātu pārvietošanās kontroli un izsekojamību, ieceļošanai Latvijā ir nepieciešams apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu un par to ir jābūt atzīmei aizpildītajā covidpass.lv anketā.

Lai ieceļotu Latvijā ar starptautisko pasažieru pārvadātāju, piemēram, lidmašīnu, būs jāuzrāda negatīvs Covid-19 testa rezultāts. Savukārt, ja persona nav infekcioza, tad būs jāuzrāda  ārsta izziņa, izziņa par antivielu esamību vai cits medicīnisks dokuments, kas to apliecina.

Covid-19 tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu un

Covid-19 tests ir jāveic ne agrāk kā 72 stundas pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā vai šķērsojot Latvijas robežu individuāli, piemēram, ar savu automašīnu, un testam ir jābūt atzītam valstī, no kuras persona izceļo. Tests ir jāuzrāda drukātā veidā vai elektroniski (personas viedierīcē) pārvadātājam, piemēram, lidsabiedrībai, pretējā gadījumā personai tiks atteikta iekāpšana. Testa rezultāts vai izziņa var būt angļu, franču, vācu, krievu valodā vai pārvadātāja pakalpojumu izmantošanas gadījumā arī tās valsts valodā, no kuras persona ceļo uz Latviju.

Ja apliecinājumu uzrāda Valsts robežsardzei vai Valsts policijai, iebraucot Latvijā no Igaunijas un Lietuvas, tas var būt arī lietuviešu vai igauņu valodā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Nemainīgs paliek nosacījums, ka pēc ieceļošanas no ārvalstīm ir noteikta 10 dienu pašizolācija. Informācija par valstu saslimstības rādītājiem pieejama Slimību profilakses un kontroles centra mājaslapā.

Nodrošinot stingru epidemioloģisko drošības kontroli, starptautiskie pasažieru pārvadājumi atļauti uz un no Eiropas Savienības (ES) valstīm un Eiropas ekonomiskās zonas robežās, kā arī uz un no Šveices un Apvienotās Karalistes.

Arī tiem, kuri plāno caur Latviju doties tranzītā uz citu valsti ir jābūt apliecinājumam par negatīvu Covid-19 testa rezultātu, kas atzīmēta covidpass.lv anketā. Tikmēr komercpārvadātājiem paliek spēkā līdzšinējās prasības.

Papildu drošības pasākumi nosaka stingri kontrolētu un izsekojamu ieceļošanu un pārvietošanos Latvijā, vienlaikus komercpārvadātājiem tiek nodrošināta iespēja turpināt uzņēmējdarbību jau spēkā esošajā regulējumā un komercpārvadātāju darbiniekiem, ieceļojot Latvijā, negatīvs Covid-19 tests nav jāuzrāda. Tas attiecas uz transporta un pasažieru pārvadājumu pakalpojumu sniedzēja, tai skaitā kurjerpasta darbiniekiem un pasažieru, kravas vai tehnisko reisu apkalpes locekļiem, kuri Latvijas robežu šķērsos, pildot darba pienākumus, tranzītā uz citu valsti vai, lai nokļūtu savā darbavietā vai atgrieztos no tās.

Minētajiem darbiniekiem, šķērsojot Latvijas robežu vai pirms iekāpšanas pārvadātāja transportlīdzeklī, piemēram, lidmašīnā, būs jāuzrāda noteiktas formas apliecinājums – Eiropas Komisijas izstrādātā “Starptautisko pārvadājumu nozares darbinieka forma”.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat papildu drošības pasākumi neattieksies uz jūrniekiem, kuriem jānokļūst savā darbavietā uz kuģa vai nepieciešams atgriezties no tā, nodrošinot piegādes ķēžu nepārtrauktību.

Ieceļojot Latvijā, Covid-19 tests nav jāveic bērniem līdz 11 gadu vecumam, nepieciešamo Covid-19 vakcīnas devu saņēmējiem, delegācijām, diplomātiem un viņu ģimenes locekļiem, diplomātiskajiem kurjeriem;
gaisa kuģu pasažieriem, kuri Latvijā atrodas tranzītā un nepamet lidlauka kontrolējamo zonu (lidostas termināla “sterilo zonu”.

Tāpat, ieceļojot Latvijā, Covid-19 tests nav jāveic pierobežas iedzīvotājiem, kuriem ikdienā nepieciešams šķērsot robežu darba, izglītības un citu vajadzību dēļ un kuri var uzrādīt apliecinājumu par nodarbinātību vai izglītību un citām personu grupām, kas uzskaitītas Ministru kabineta noteikumos nr. 360.

Latvijas valstspiederīgie, kuriem Covid-19 tests ir pozitīvs, varēs Latvijā atgriezties ar privāto autotransportu. Šīm personām tiek noteikta karantīna.

Vairums valstu ir noteikušas papildu drošības pasākumus, lai ierobežotu vīrusa infekcijas izplatību. SM aicina izvērtēt nepieciešamību ceļot un rūpīgi iepazīties ar citu valstu drošības pasākumiem.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SM arī informēja, ka 14.janvārī valdība pieņēma lēmumu par lidostas “Rīga” termināļos strādājošo sabiedriskās ēdināšanas iestāžu un veikalu darba laika neierobežošanu, sākot ar 15.janvāri. Vienlaikus tiek atcelta prasība ieceļotājiem no Apvienotās Karalistes lidostā veikt Covid-19 testu.

Lidostas “Rīga” veikali un ēdināšanas vietas terminālī atrodas īpaši kontrolētā norobežotā teritorijā ar augstu epidemioloģiskās drošības līmeni un ir pieejamas tikai lidostas pasažieriem un darbiniekiem. Lidostā esošo veikalu un ēdināšanas vietu darba laiks ir pielāgots lidojumu grafikam, un ir reisi, kas izlido arī mājsēdes laikā. Tāpat tranzītā ceļojoši pasažieri nereti lidostā pavada ilgu laiku. Ēdinātāju un veikalu darba laika neierobežošana, pielāgojot to pasažieru plūsmai, sniedz ceļotājiem iespēju iegādāties ūdeni un citas nepieciešamas preces, kā arī paēst.

Tā kā no 15. janvāra ir spēkā stingrākas drošības prasības, kas nosaka, ka ieceļojot Latvijā, tai skaitā ar lidmašīnu, visiem pasažieriem ir jāuzrāda apliecinājums par negatīvu Covid-19 testu, tiek atcelta iepriekš noteiktā prasība veikt Covid-19 testu lidostā, ieceļojot no Apvienotās Karalistes.

SM arī atgādina, ka vairums valstu ir noteikušas papildu drošības pasākumus vīrusa infekcijas izplatības ierobežošanai un aicina izvērtēt nepieciešamību ceļot un iepazīties ar citu valstu drošības pasākumiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm