tv3.lv

Šuplinska: Līdz šim rudenī Covid‑19 kopumā konstatēts 17 izglītības iestādēs

Saslimšana ar Covid-19 septembrī ir konstatēta kopumā 17 izglītības iestādēs, intervijā TV3 raidījumam “900 sekundes” atzina izglītības un zinātnes ministre Ilga Šuplinska (JKP).

2020. gada 29. septembrī 9:22

“Septembrī mēs esam konstatējuši 17 izglītības iestādēs Covid-19 gadījumus. No tām 11 jau ir atgriezušās, jāsaka, pilnā darba ritmā, kādu bija izvēlējušās. Tātad noteikti kādai daļai skolotāju un klašu ir noteikta pašizolācija,” sacīja Šuplinska, piebilstot, ka Covid-19 skāris arī divas augstākās izglītības iestādes un divas profesionālās izglītības iestādes.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Šuplinska atzina, ka, ņemot vērā Covid-19 izplatības pieaugumu izglītības iestādēs, tām, iespējams, būtu vairāk jādomā par B modeļa izvēli.

“Kad mēs modelējām A, B un C variantus, tad B modelis uzreiz paredzēja arī attālināto mācību procesu. Un Latvijā kopš 1. septembra vairāk nekā 110 skolas, visas lielās vidusskolas, izvēlējās B variantu. (..) Tātad jau ir tādas skolas, kas ar to strādā. Tāpēc šobrīd, saasinoties situācijai, es vienkārši iesaku lielākajai daļai skolu izvēlēties tiešu B modeli, kur ir šis pamīšus darbs. Taču tas nenozīmē, ka visi strādā tikai attālināti un tas nenozīmē, kas tas skar 1.-6. klasi,” sacīja ministre.

Ministre skaidroja, ka attālināto mācību procesu varētu ieviest pamīšus pa dienām vai nedēļām, īpaši uzsverot, ka šāda iespēja jāapsver lielajām skolām. Pagaidām nav indikācijas, ka situācija pasliktinās lauku skolās. Pašlaik sliktāka epidemioloģiskā situācija ir lielajās skolās, kā arī pirmsskolas izglītības iestādēs – šonedēļ pastiprinājies risks interešu izglītības iestādēs, jo tajās satiekas bērni no dažādām skolām vai klasēm.

Šuplisnka atzina, ka Izglītības un zinātnes ministrija būt gatava ieviest ierobežojumus interešu izglītības iestādēs, taču daudzi interešu izglītības iestāžu pedagogi lūguši to nedarīt. Viņa drīzāk ieteica bērnu vecākiem kopā ar atvasēm rūpīgi izvērtēt potenciālos riskus, apmeklējot interešu izglītības iestādes, kā arī rūpīgi sekot līdzi bērnu veselības stāvoklim.

Viņa arī teica, ka to, vai attālinātās mācības būtu jāievieš visās skolās, izvērtēs epidemiologi un tas būs atkarīgs no vispārējās epidemioloģiskās situācijas valstī un pasaulē. Vienlaikus viņa atgādināja, ka skolu darba modeli šajā situācijā izvēlas izglītības iestādes vadība un pašvaldība.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm