Suņu reģistrācija būs obligāta

No nākamā gada jūnija suņu reģistrācija būs obligāta, taču šobrīd tā lielā mērā balstās uz tikai uz cerībām. Zemkopības ministrijā paļaujas uz suņu saimnieku goda prātu, savukārt daudzi mājdzīvnieku īpašnieki suņu reģistrēšanai jēgu neredz.

2015. gada 30. maijā 20:29

Suņu reģistrācija jeb mikročipa ievadīšana ir vienkārša procedūra. Nelielais čips ar unikālu kodu tiek injicēts sunim zem ādas. Unikālais kods sunim būs pases vietā, kurā būs norādītas saņemtās potes, dzīvesvieta un saimnieks.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Neskatoties uz ierīces vienkāršību, tās ieviešana prasa pūles. Sevišķi gausi reģistrēšana notiek ārpus pilsētām. Laukos suņu saimnieki reģistrēšanā lietderību nesaskata. “Es domāju, ka laukos tas nav vajadzīgs. Te viņš ir un te vairs nav tā suņa. Šosejas malā, sabrauc bieži,” uzskata Mārīte, Olaines novada iedzīvotāja.

Piereģistrēto suņu saimniekiem būs jāsedz čipa ievadīšanas un reģistrēšana izmaksas. Tāpat būs jāšķiras arī no ikgadējas mājdzīvnieka nodevas, tā katrā pašvaldībā ir atšķirīga. Iekasēto naudu paredzēts novirzīt klaiņojošo suņu kontrolei. Taču, ņemot vērā pieredzi, iedzīvotāji netic, ka nauda tiks iztērēta lietderīgi.

Iedzīvotājiem jāatceras, ka čipa ievadīšana sunim zem ādas vēl nav viss. Ir jāpārliecinās par to, lai veterinārārsts mikročipa unikālo kodu ievada Lauksaimniecības datu centra informācijas sistēmā.

Veterinārārste Santa Zirnīte skaidro, ka datu centrā nereģistrētam čipam zūd jēga. Dzīvnieku ārstei ir pieredze, ka pieklīst suns, kuram ir čips, taču tik un tā saimnieku noskaidrot nav iespējams.

Pašlaik no aptuveni 160 tūkstošiem četrkājaino draugu Latvijā ir reģistrēta vien 10. daļa. Zemkopības ministrijas pārstāve Inga Kronenberga paļaujas, ka arī pārējie suņu īpašnieki būs godprātīgi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sods par suņa nereģistrēšanu var būt visai iespaidīgs no 7 līdz pat 210 eiro. Suņu reģistrēšanas uzraudzīšanu iecerēts nodot pašvaldību ziņā, kas visdrīzāk to deleģēs pašvaldības policijai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm