tv3.lv

“Stundā nomēra 700 cilvēkus!” Skolā Rīgā uzstāda ķermeņa temperatūras mērierīci

2020. gada 5. augustā 20:00

Rīgas Valsts 2. ģimnāzijā no 5. augusta uzstādīta ķermeņa temperatūras mērīšanas ierīce. Ar šo tehnoloģiju mācību iestāde cer radīt drošus apstākļus, lai jau rudenī atsāktu mācības klātienē.

Turpmāk, ienākot pa skolas durvīm, mācību iestādes apmeklētājiem jāmēra temperatūra. Process gan ir ļoti ātrs un vienkāršs.

“Jāieskatās sensorā, no 30 centimetru attāluma jāļauj nomērīt temperatūru. Un tad šeit arī ir redzami mērījuma rezultāti. Burtiski pāris sekunžu laikā. Stundas laikā var izmērīt temperatūru 700 cilvēkiem,” norāda “ALTAS IT” valdes priekšsēdētājs Māris Baltbergs.

Skola lepojas ar jauno ierīci. To dāvinājuši absolventi. Skaidrs, ka, ienākot no uzkarsušas ielas, cilvēka temperatūra var būt paaugstināta, tad mazliet jāuzgaida, jāatdziest. Pagaidām gan nav īsti skaidrs, kā rīkoties ar tiem, kuriem, ienākot skolā, uzrādīsies temperatūra virs 37,5 grādiem. Direktors Guntis Vasiļevskis uzsver, – šī ierīce kalpo arī kā aicinājums visiem būt godprātīgiem, un, sajūtot slimības simptomus, labāk palikt mājās, lai neapdraudētu citus.

“Aptaujas rāda, ka 17% iedzīvotāju ļoti satraucas. Domāju, – ja viņi ir pārliecināti, ka katrs izmērījis temperatūru, ir lielāka drošības sajūta. Radīt šo sajūtu, lai var neuztraukties un koncentrēties mācībām arī ir svarīgs faktors, kādēļ šī ierīce uzstādīta,” norāda Vasiļevskis.

Blakus ierīcei atbrīvos telpu, kurā uz laiku varēs uzkavēties tie, kam temperatūra būs paaugstināta, medmāsas uzraudzībā, kas tad arī tālāk lems, kā rīkoties. Skola ļoti cer radīt drošu mācību fonu, jo pierādījies, – attālinātās mācības ir krietni neefektīvākas par klātienes.

“Vissarežģītākais ir tā atgriezeniskā saite,” bilst skolas direktors.

Vaicāts par skolas platību un vai varēs izretināt skolēnus, direktors atbild: “Divus metrus noteikti ne. Skolā ir katrā klasē 29, 30 skolēni. Varam sabīdīt stundas “mozaīkā”, lai starpbrīdī nav lielā skaitā. Garantēt, ka viņi savstarpēji nekrustojas ceļi, būs ļoti grūti.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Skolas direktors nosmej, – skaidrība no Izglītības ministrijas par to, vai mācību gadu varēs aizvadīt klātienē, būs katoļiem zīmīgā datumā  – Sv. Jaunavas Marijas Debesbraukšanas svētku dienā, proti, 15. augustā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm