tv3.lv

Strēlnieku laukums un Latvijas Okupācijas muzejs iegūst jaunu izskatu

Latvijas Okupācijas muzeja kompleksa pārbūve jau teju noslēgusiesies – jauninājums “Vēstures taktīla”, padomju okupācijas upuru piemiņas memoriāls jau nodots ekspluatācijā, bet pārbūvētās muzeja ēkas rekonstrukciju paredzēts noslēgt jūlijā, vēsta “900 sekundes”.

Muzeja jaunā, gaišā piebūve un memoriāls “Vēstures taktīla”, kuras ir galvenās izmaiņas, kas katram garāmgājējam krīt acīs.

Mākslinieks, memoriāla autors Kristaps Ģelzis kopā ar kolēģiem šī memoriāla metu konkursā uzvarēja jau visai sen – 2007. gadā. “Vēstures taktīla” jeb vienkārši memoriāla siena ir skatāma no divām pusēm. Grēcinieku ielas pusē redzams Mērijas Stakles kabatlakatiņa atveidojums, bet uz laukuma pusi pavērstā taktīla ir ar divu krāsu marmoru Dreļļu segas rakstā.

“Tā sega ir domāta kā tāds nacionāls optimisms, ka mēs, tomēr, izturējām to visu,” stāsta memoriāla autors Kristaps Ģelzis.

Jau nākamajā nedēļā, 14. jūnijā pie šī memoriāla tiks atskaņoti izsūtīto cilvēku vārdi.

“Viss okupācijas muzeja komplekss tiks drīzumā nodots lietotājiem, sabiedrībai būs pieejams,” rāda Ģelzis.

“Valsts nekustamo īpašumu” vadītājs Renārs Griškevičs norāda, ka 2018. gada nogalē aizsāktie darbi ir paveikti 95% apmērā.

“Valsts nekustamo īpašumu” vadītājs Renārs Griškevičs

“Šī vēsturiskā māja ar tumšo fasādi tika saglabāta oriģināla, kas ir un simbolizē drūmos vēstures mirkļus. Attiecīgi, jaunā piebūve, kuras apdarē izmantots gaišais granīts, tā simbolizē tagadni un Grēcinieku ielas pusē jaunā ēka noslēdzas ar stikla fasādi un ir arī stikla jumts, kas simbolizē apskaidroto nākotni.”

Okupācijas muzeja vēsturiskā daļa tikai izskatās kā iepriekš, realitātē visas konstrukcijas, saglabājot agrāko izskatu, ir nostiprinātas vai nomainītas. Jaunā piebūve pateicoties daudzajiem logiem un stikla konstrukcijām būs krietni gaišāka.

Paredzams, ka muzejs šeit varēs atgriezties jau jūlija noslēgumā, augusta sākumā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm