tv3.lv

Strauji pieaug inficēto un kontaktpersonu skaits skolās

Nedēļas laikā būtiski palielinājusies Covid-19 izplatība Rīgas skolās – patlaban attālinātās mācības galvaspilsētā noteiktas jau 350 klasēm, kas ir trīs reizes vairāk nekā nedēļu iepriekš, un sarežģīta situācija arī Pierīgas novados, vēsta TV3 Ziņas.

Šā mācību gada otrajā semestrī vēl nav pat pagājušas divas pilnas nedēļas, taču jau tagad daudzās Latvijas skolās jāpāriet uz attālinātām mācībām. Piemēram, Ķekavas novadā šobrīd tās noteiktas apmēram 15% klašu, kas novadā ir absolūts pandēmijas rekords.

Linda Zaķe
Ķekavas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja

“Ja godīgi, tas ir nepieredzēti. Un visvairāk mūs satrauc arī tas, ka pedagogi slimo, līdz ar to mēs nevaram nodrošināt mācību procesu pilnvērtīgi, kā tam vajadzētu notikt. ”

Zaķe min, ka patlaban, piemēram, slimo vairāku eksakto priekšmetu skolotāji, kuriem aizvietotājus atrast nevarot. Stundas tādēļ dažos priekšmetos nenotiek, un par to nikni ir vecāki.

“Protams, vecāki ir neapmierināti, jo nevaram nodrošināt mācību procesu. Bet tas nav atkarīgs tikai no pašvaldības, pedagogiem vai skolas. Šāda situācija ir. Cik mēs paši būsim atbildīgi pret situāciju, tik mēs spēsim pēc iespējas ilgāk šīs skolas noturēt klātienes mācībās,” uzsver Ķekavas novada Izglītības, kultūras un sporta pārvaldes vadītāja.

Situāciju par sarežģītu sauc arī cita Pierīgas pašvaldība – Mārupes novads. Tur patlaban vīruss izplatās visās izglītības iestādēs, taču visplašāk Mārupes pamatskolā un ģimnāzijā. Abās skolās šonedēļ attālināti mācās aptuveni puse skolēnu. Pedagogi gan vēl vismaz šobrīd slimojot maz.

Andžela Sokolova
Mārupes Valsts ģimnāzijas direktora vietniece

“Skolotāji šobrīd sāk slimot. Skolu mēs aiztaisīsim ciet tad, kad mums aptrūksies skolotāju. Šobrīd skolotāji vēl ir uz vietas. Ja klase ir attālināti vai klātienē, skolotājs to savu darbu var organizēt. Bet, ja skolotājs ir slims, tad diemžēl nekā.”

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Covid-19 izplatība strauji pieaugusi arī galvaspilsētā. Ja pagājušās nedēļas sākumā Rīgas skolās attālināti mācījās vien nedaudz virs 100 klašu, šonedēļ jau Izglītības departamentam ienākuši dati par aptuveni 350 šādām klašu grupām.

Indra Vilde
RD IKSD pārstāve

“Katru dienu departamentā ienāk 50-70 vēstuļu no skolām, kas lūdz saskaņot šīs attālinātās mācības. Ir pat skolas, kurās ir 70% klašu grupu aizgājušas attālinātajās mācībās. Un skolu direktori jautājuši, vai visu skolu nevarētu laist attālinātajās mācībās.”

Rīgā gan šāds lēmums par nevienu izglītības iestādi vēl neesot pieņemts. Savukārt inficēto dēļ līdz mēneša beigām teju pilnībā uz attālināto režīmu pārgājusi Ogres 1. vidusskola, kur ar Covid-19 slimo gan bērni, gan pedagogi.

Strauja vīrusa izplatības dēļ bērnu un jauniešu vidū pāriet uz pilnīgi attālināto režīmu šonedēļ lēmušas arī citas Latvijas skolas.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm