tv3.lv

Stradiņa slimnīcā uzstāda pasaulē pirmo bezkontakta Covid‑19 analīžu nodošanas iekārtu darbinieku testēšanai

Pateicoties veiksmīgai sadarbībai ar “E. Gulbja laboratoriju”, šonedēļ Paula Stradiņa klīniskās universitātes slimnīcā uzstādīta pasaulē pirmā bezkontakta iekārta Covid-19 analīžu nodošanai, informē slimnīcas Komunikācijas daļas vadītāja Janita Veinberga.

2020. gada 8. decembrī 15:35

“Slimnīca ir gandarīta, ka pirmā bezkontakta analīžu nodošanas iekārta tiek uzstādīta slimnīcas darbinieku testēšanai uz Covid-19 infekciju, jo tas nodrošinās pēc iespējas ātrāku inficēto personu identifikāciju un ļaus ātri reaģēt uz iespējamo Covid-19 infekcijas izplatību, kā arī samazinās noslodzi slimnīcas personālam,” norāda Veinberga.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tāpat viņa norāda, ka iekārta dos iespēju uzlabot testēšanas procesa loģistiku, savukārt iekārtas programmatūra savlaicīgi nodrošinās informāciju darbiniekiem par nepieciešamajiem testēšanas algoritmiem. “Katrs laikus atklāts inficēšanās gadījums darbinieku vidū ir būtisks, lai slimnīcā saglabātu drošu vidi gan darbiniekiem, gan pacientiem,” pauda slimnīcas valdes priekšsēdētājs Rinalds Muciņš.

“E. Gulbja laboratorija” sadarbībā ar SIA “JK Energo” un AS “Latvijas finieris” ir izgatavojuši inovatīvu bezkontakta analīžu nodošanas iekārtu. “E. Gulbja laboratorijas” valdes loceklis Didzis Gavars uzsvēra, ka iekārta no idejas līdz uzstādīšanai ir Latvijas speciālistu un uzņēmumu radīta. Tā ir pilnībā automatizēta un tās programmatūra nodrošina attālinātu iekārtas pārvaldību.

Jaunais laboratorijas robots būtiski ietaupīs gan laboratorijas, gan slimnīcas personāla laiku, nodrošinās ātrāku testa rezultātu saņemšanu un samazinās inficēšanās risku. “Tādējādi ceram sniegt ieguldījumu sabiedrības veselības uzlabošanā,” sacīja Gavars.

Nākotnē līdzīgas iekārtas tiks uzstādītas arī citviet un tajās varēs nodot visu veidu testējamo materiālu, kas tiks uzglabāts droši gan no datu aizsardzības viedokļa, gan atbilstoši bioloģiskā materiāla uzglabāšanas temperatūras režīmam.

Pašlaik iekārtu izmantos tikai un vienīgi Stradiņu slimnīcas darbinieku testēšanai.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm