Strādājošajos uzņēmumos uzskata – lielākais inficēšanās ar Covid‑19 risks ir piesardzības atslābināšanās ārpus darba

Aprit gads kopš Covid-19 pandēmijas sākuma, kā rezultātā daudziem Latvijā un citviet pasaulē būtiski mainījusies darba apstākļi, taču ir uzņēmumi, kuri darba specifikas dēļ turpina strādāt klātienē un uzskata – lielākais inficēšanās ar Covid-19 risks joprojām ir tieši piesardzības atslābināšanās ārpus darba, vēsta TV3 ziņas.

2021. gada 30. janvārī 20:00

TV3 ziņu korespondents Ivo Jurkāns devās noskaidrot, kā sērgas apstākļi ir mainījuši to uzņēmumu ikdienu, kur darbs klātienē turpinās.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Pirmās maiņas jau darbu sākušas, tādēļ īsumā TV3 ziņas parāda, kā klātienē strādājošā uzņēmumā viss notiek. Tostarp jādezinficē rokas. Specifiski vēl jāparakstās, ka nav Covid-19 simptomu, bet, ja būs, tad ziņos. Līdz apsargam jāievēro divi metri, tāpēc uzmanīgi nākas sniegties pēc vestes. Tikai tad drīkst doties uz kokapstrādes uzņēmuma “Latvijas finieris” ražotnes “Lignums” Bolderājā ražošanas cehu, kur ražo koka saplākšņus. Attālinātais darbs, gan uzņēmumā ir ieviests – biroja darbiniekiem. Klātienē ierodas reti.

“Izdarot tikai kaut kādas lietas, ko nevar attālināti, ražošana un ražošanas vadība, protams, ir klātienē. To nevar pārcelt uz mājām,” skaidro AS “Latvijas finiera” Drošības pārvaldības daļas vadītājs Mārtiņš Veidmanis.

“Latvijas finiera” filiālēs kopā strādā ap 2000 darbinieku. Izmaiņas saistībā ar Covid-19  uzņēmums sāka ieviest jau pavasarī, rudenī pastiprinot. Obligātas sejas maskas, dezinfekcijas līdzekļi. Nācās mainīt darba laikus, lai maiņas savstarpēji netiktos garderobēs.

“Protams, palielinājās izmaksas gan uz dezinfekcijas līdzekļiem, maskām, vizieriem, bet tie nebija tik būtiski, jo ražošanas saglabāšanas ir galvenā prioritāte,” stāsta “Latvijas finiera” Drošības pārvaldības daļas vadītājs.

“Kolīdz bija pirmās pazīmes par epidēmijas sākšanas, bija strikti nosacījumi no klientu puses, kādi jāpieņem drošības mēri,” turpina cita uzņēmuma – transporta pakalpojumu sniedzēja SIA “Miandum” – valdes loceklis Didzis Mizis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Līdzīgs izaicinājums ir arī citās nozarēs strādājošajiem. Saistībā ar pārdodamo preču apjoma kritumu, nedaudz samazinājies arī pieprasījums pēc transporta pakalpojumiem. Pasūtītas maskas autovadītājiem, dezinfekcijas flakoniņi, citi individuālie līdzekļi.

“Tur pat nebija jautājumu, – darīt vai nedarīt. Viennozīmīgi, jā, lai saglabātu uzņēmuma veiktspēju un darbaspēju pilnā apjomā,” tā SIA “Miandum” valdes loceklis Didzis Mizis.

Tas atspoguļojas arī praksē – no 80 cilvēku lielā kolektīva ar jauno koronavīrusu inficējušies trīs. Taču konstatēts, ka avots meklējams ārpus darba, turklāt inficētie vīrusu nav nodevuši tālāk. Gadījumi kalpojuši par piemēru piesardzību ievērot arī ikdienā.

“Ja viņu darbība būs bezatbildīga, tad var ciest uzņēmums, līdz ar to arī darbavietas var tikt apdraudētas, attiecīgi ienākumi, ģimenes labklājība utt.,” skaidro SIA “Miandum” valdes loceklis, turpinot, ka kopš pandēmijas sākšanās Latvijā uzņēmumā ir bijuši divi Covid-19 inficēšanās gadījumi vienā kabinetā. Pārējos visos gadījumos cilvēki saslima ārpus darba.

Abos uzņēmumos uzskata, ka lielākais risks ir joprojām tieši piesardzības atslābināšanās ārpus darba. Taču arī, piemēram, rūpnīcās, joprojām veic dažādas pārmaiņas, minimizējot cilvēku saskarsmi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Cilvēkiem esot klātienē, viņiem tāpat jāizmanto atpūtas telpas, jāizmanto ģērbtuves, šīs bija vietas, kur pievērsām papildus uzmanību,” norāda “Latvijas finiera” Drošības pārvaldības daļas vadītājs.

Visticamāk, šā gada laikā, pēc masveida vakcinācijas dzīve sāks atgriezties iepriekšējā gultnē. Vienlaikus, daži ieradumi varētu saglabāties, piemēram, dezinfekcijas līdzekļu lietošana ikdienā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm