tv3.lv

“Stockmann” vēstulē aicina valdību no ierobežojumiem pārfokusēties uz drošas vides radīšanu visās nozarēs

Cetrutdien, 4. martā, universālveikals “Stockmann” ar vēstuli vērsies pie valdības, lūdzot tai fokusēties uz drošas vides noteikumu radīšanu un ieviešanu visās nozarēs, kas ļautu uzņēmējiem, sasniedzot drošas vides noteikumu prasības, strādāt, informēja “Stockmann” Mārketinga vadītāja Dace Kokina.

2021. gada 4. martā 11:37

Šādas rīcības rezultātā tiktu ģenerēti nodokļu maksājumi un uzlabotos iedzīvotāju labsajūta, samazinot spriedzi un nedrošību sabiedrībā. Uzņēmēji jau veido drošas vides apstākļus. Piemēram, “Bookla” aplikācija, caur kuru kuru var pierakstīties nepārtikas nodaļu apmeklējumamieviesta no marta sākuma, tādējādi piedāvājot klientiem individuālu un drošu universālveikala apmeklējuma pieredzi pārdevēja-konsultanta vai stilista pavadībā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Universālveikala ”Stockmann” direktore Dace Goldmane

“Redzams, ka šobrīd pandēmijas attīstība nav prognozējama nevienā no pasaules valstīm. Zināms arī, ka sabiedrības vēlme atgriezties pie ierastiem ikdienas dzīves paradumiem arvien pieaug. Katrs jauns ierobežojums tiek uztverts kā dzīves kvalitātes pasliktinājums un rada spriedzi sabiedrībā. Nevēlamies nonākt situācijā, kurā sabiedrība sāk ignorēt valstī noteikto ierobežojumu kārtību. Nepieciešama kardināla rīcības maiņa – no ierobežojumiem uz drošas vides radīšanu. Viens no šobrīd iespējamiem situācijas risinājumiem ir valstu orientēšanās uz drošas vides un pandēmijai pielāgota dzīvesveida radīšanu, kas ļautu iedzīvotājiem pakāpeniski atgriezties pie ierastā dzīves ritma un samazinātu spriedzi.”

Kā uzsver Goldmane, patlaban Latvijā iedzīvotāji tiek aktīvi aicināti vakcinēties, kad šāda iespēja būs, bet netiek pietiekami uzsvērts drošas vides nozīmīgums, kas sabiedrību aicinātu ievērot dzīves stilu, kas mazinātu pandēmijas izplatību un spriedzi sabiedrībā jau šobrīd. “Lūdzām valdību, no šī pieņēmuma distancējoties, situāciju izvērtēt no sabiedrības un valsts ekonomikas vajadzību prizmas. “Stockmann” ir radījis drošu iepirkšanās vidi, bet pilnvērtīgi strādāt nedrīkst,” turpina universālveikala direktore.

Viņas ieskatā, valdības noteiktie atbalsta pasākumi ir nozīmīgs, tomēr īslaicīgs risinājums gan uzņēmumiem, gan valstij. Svarīgi, lai būtu prognozējama nākotnes situācija un nebūtu nepieciešamības nodokļu apmaksas termiņus lūgt pagarināt, samazinot valsts budžeta ieņēmumus. Piemēram, “Stockmann” februārī pieteicās maksimālajam trīs gadu atlikto nodokļu apmaksas termiņam, jo nav skaidrs, kādi būs tirdzniecības noteikumi nākotnē. Tomēr Valsts ieņēmumu dienests iesaka maksāt šos nodokļus trīs gadu laikā katru mēnesi, taču, kā lai prognozē, kad būs iespēja atkal strādāt ar peļņu, lai varētu samaksāt šos nodokļus, retoriski vaicā “Stockmann” direktore.

Viņa vērš uzmanību, ka 2020.gada pavasarī, kad spēkā bija ierobežojumi un “Stockmann” kvalificējās atliktajiem nodokļu samaksas termiņiem, pieteicāmies atlikt nodokļu samaksu uz vienu gadu. Tomēr tagad ir redzams, ka pēc gada situācija tirdzniecībā ir ievērojami pasliktinājusies, un “Stockmann” būs jālūdz šos nodokļu apmaksas termiņus vēl pagarināt. “Pie valdības esam vērsušies ar lūgumu fokusēties uz drošas vides noteikumu radīšanu un ieviešanu visās nozarēs efektīvai pandēmijas apkarošanai,” rezumē Goldmane.

“Stockmann” ir astoņi universālveikali Somijā un Baltijas valstīs, kā arī tiešsaistes veikals stockmann.com.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm