Stāsts par Kristīni Švikstiņu: sievieti – karavīru, kura vada bruņutehnikas vienību Latvijas armijā

Pamanot bruņumašīnu, kas rēcot šķeļ smiltis, lielā ātrumā traucoties pa Ādažu poligonu, tikai retais varētu iedomāties, ka to vada 25 gadus veca sieviete – leitnante Kristīne Švikstiņa. Pareizāk sakot, viņa dod komandas, ko izpilda viņas pakļautībā strādājošie karavīri.

2017. gada 11. novembrī 19:48

Švikstiņa jau gadu ir jaunizveidotās mehanizētās kājnieku brigādes -bruņumašīnu vada komandiere.

Kristīne Švikstiņa

Manā pakļautībā ir 15 vīri, manā vadā ir četras šādas te mašīnas. Ikdienā ir daudz visādi pārbaudījumu, jo es saprotu, ka droši vien ir grūtāk pakļauties sievietei, kad viņu komandē nekā vīrietim, bet mēs cenšamies saskaņoties un es mācos no viņiem, un viņi mācās no manis.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Kristīne netic nejaušībām – lai arī pēc vidusskolas nopietni apsvērusi citu profesijas izvēli, tomēr juta iekšēju aicinājumu darīt kaut ko valsts labā.

Kristīne Švikstiņa

Esmu patriote sirdī jau no mazotnes, tā izvēle nāca studēt Nacionālajā aizsardzības akadēmijā. Nostrādāja tas patriotiskais, tas, ka vari būt savas valsts armijā. Manuprāt, nav nekā svētāka, kā kalpot savai valstij, mīlēt to un būt Latvijas patriotam. Tu esi Latvijas armijas karavīrs, tev ir atbildība gan savā priekšā, gan visas valsts un sabiedrības priekšā.

Militārā sfēra vairāk asociējas ar vīriešu pasauli, un Kristīne smaidot atzīst – tā arī ir. Taču darbs dienestā viņai patīk. Leitnante sevi raksturo kā mierīgu cilvēku, taču neslēpj, ka darbā dažreiz nākas pateikt kādu skarbāku vārdu, lai nepieļautu, ka kāds kāpj uz galvas.

Kristīne formu nēsā tikai nedaudz vairāk kā gadu, tāpēc  ārvalstu misijas viņai  vēl tikai priekšā;  taču profesionālā pieredze krājusies militārajās mācībās – sadarbojoties ar Kanādas un Amerikas karavīriem. Pie sasniegtā apstāties viņa nedomā – ja šobrīd Kristīne ir bruņumašīnu vada komandiere, tad nākotnē vēlas vadīt pati savu rotu.

Kristīnes ģimenē neviens iepriekš nav bijis saistīts ar militāro jomu, tāpēc vecāki sākumā bijuši pārsteigti par meitas izvēli. Šo soli leitnante nekad nav nožēlojusi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm