tv3.lv

Staķa darbu Rīgas mēra amatā pozitīvi vērtē ap 43%, bet negatīvi – 36% iedzīvotāju

43% rīdzinieku pašvaldības darbu aizvadītajā gadā vērtējuši pozitīvi, bet gandrīz tikpat daudz aptaujāto ar domes paveikto ir neapmierināti. Vislabāk novērtēta komunālo pakalpojumu sniegšana, bet vissliktāk – uzņēmējdarbības vide un korupcija.

Pētījumu centra SKDS veiktā aptauja liecina, ka visapmierinātākie rīdzinieki ir ar ūdens un siltumapgādes pakalpojumiem, pilsētas parku uzturēšanu, pašvaldības policijas darbu, kā arī sabiedrisko transportu un citiem pakalpojumiem. Savukārt vismazākā apmierinātība ir ar ielu un ceļu stāvokli, bezdarba mazināšanu, uzņēmējdarbības vidi un palīdzību dzīvokļu jautājumu risināšanā.

Apkopots arī paša Rīgas mēra Mārtiņa Staķa (AP) reitings – pozitīvi viņa darbu vērtē nedaudz virs 40% cilvēku, bet negatīvi – 36%. “Ņemot vērā to, kādi lēmumi bija jāpieņem pusotra gada laikā gan saistībā ar epidēmiju, gan Rīgas budžeta smago situāciju, es teiktu, ka pozitīvs reitings ir veiksme šobrīd jebkuram politiķim un 42% joprojām ir labs rezultāts,” reitingu komentē pats Staķis.

Aptaujājot rīdziniekus gan tikai retajam par priekšsēdētāju bija kāds labs vērtējums.

“Jauns skatījums uz pilsētas attīstību, tiek domāts par to, kā uzlabot satiksmi, ir padomāts vairāk par velobraucējiem un pārējiem. Daudz cīnījies ar Rīgas satiksmi un pārējiem lielākajiem uzņēmumiem,” novērojumos dalās Edgars.

“Es vispār brīnos, jo Staķa kungs kā uzņēmējs – es biju ļoti lielās cerībās par to, ka viņš noteikti labi saimniekos, bet es nesaprotu, kas notiek ar cilvēkiem tādā vadošā amatā, kad liekas, ka viss ir satīts, sapīts. Ir tā, ka rada tādu darbības imitāciju, bet īsti, ja būtu jājautā katram konkrēti par to, kas ir izdarīts, nu tad. Gribētos redzēt to konkrētību,” domas pauž iedzīvotāja Irēna.

Zemākais vērtējums domes darbam ir krievvalodīgo vidū, bet apkaimju griezumā raugoties – starp iedzīvotājiem Ziemeļu rajonā, kas aptver Sarkandaugavu, Vecmīlgrāvi, Čiekurkalnu.

“Soliņu, protams, nav. Pie mājām varētu vismaz smilšu kasti uztaisīt priekš bērniem – nekā tāda nav. (TV3: Bērnu te daudz?) Protams, katrai ģimenei ir bērni, katrai. Mūsu mājā tiešām teju katram ir bērns, bet kur spēlēties?” vaicā uzrunātā iedzīvotāja Nadežda.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Dauderos gribēja taisīt tāpat kā Vecmīlgrāvī, atpūtas vietu pie kultūras nama. Kaut ko sāka darīt un tad pēkšņi viss apstājās, vai nauda beidzās, vai kas – nav saprotams. Kas ir labi – uztaisīja apgaismojumu. Ilgi taisījās, bet uztaisīja, bet varēja uzlikt klāt arī kādus soliņus parkā pensionāriem,” stāsta Vladimirs.

Par zemo vērtējumu krievu vidū Staķis lielā mērā politiķis vaino savus oponentus – partiju “Saskaņa”, kas, viņaprāt, joprojām aktīvi strādājot ar saviem vēlētājiem. Vienlaikus apkaimju attīstību viņš sola neatstāt novārtā: “Vienmēr būs tā, ka būs vietas, kas attīstīsies straujāk un mēs redzam, ka tam pašam Rail Baltic lielāka attīstība ir centrā. Bet, plānojot Rīgas attīstību, mēs tomēr skatāmies, lai tā būtu vienmērīga visām pusēm, piemēram, 2022.gadā veloceļus mēs būvējam tieši Ziepniekkalnā, virzienā uz Daugavgrīvas pusi.”

Kopumā rīdzinieku vērtējums pašvaldības darbam pērn bijis klaji pretējs – 43% to vērtē pozitīvi, bet 41%.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm