SPRK sodījusi “LM Service” par elektroenerģijas tirdzniecību bez reģistrācijas

Sabiedrisko pakalpojumu regulēšanas komisija (SPRK) uzlikusi SIA “LM Service” 9373 eiro soda naudu par elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojuma sniegšanu bez reģistrācijas, informēja SPRK.

2021. gada 10. februārī 9:49

SPRK pēc lietas apstākļu un faktu izvērtēšanas konstatēja, ka SIA “LM Service” nepilnu trīs gadu laikā ir iepirkusi ievērojami lielāku elektroenerģijas apjomu nekā pašpatēriņam nepieciešams. Lietas izskatīšanas gaitā SPRK pārliecinājusies, ka elektroenerģijas pārpalikumu komersants pārdevis tālāk lietotājiem, kas atbilst elektroenerģijas tirdzniecības darījumam. Šādu informāciju apliecina darījumos iesaistīto komersantu iesniegtie dati SPRK un AS “Sadales tīkla” sniegtā informācija.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Tā rezultātā SPRK secinājusi, ka “LM Service” nepilnu trīs gadu laikā – no 2017.gada 18. jūnija līdz 2020. gada 30. aprīlim – ir sniegusi elektroenerģijas tirdzniecības pakalpojumu bez reģistrācijas. Šādas rīcības rezultātā “LM Service” ir guvusi papildu ieņēmumus, kavējusi tirgus pārskatāmību un konkurenci, kā arī maldinājusi elektroenerģijas piegādātāju. Tostarp komersants izvairījies no nodevas maksāšanas par sabiedrisko pakalpojuma regulēšanu un informācijas sniegšanas SPRK tirgus uzraudzības nolūkos.

Nosakot soda apmēru, SPRK vērtēja pārkāpuma raksturu, kā arī atbildību pastiprinošos, gan mīkstinošos apstākļus.

Pēc SPRK rīcībā esošās informācijas no 2020. gada 1. maija pārkāpuma darbības vairs nav konstatējamas, šo apstākli SPRK ņēma vērā kā vainu mīkstinošu.

Atbilstoši Elektroenerģijas tirgus likumam elektroenerģijas tirdzniecība ir regulējams sabiedriskais pakalpojums neatkarīgi no pārdotā apjoma un ar elektroenerģijas tirdzniecību var nodarboties vienīgi SPRK reģistrējies elektroenerģijas tirgotājs.

SPRK ir institucionāli un funkcionāli neatkarīgs, pilntiesīgs, autonoms publisko tiesību subjekts, kas realizē sabiedrisko pakalpojumu regulēšanu enerģētikas, elektronisko sakaru, pasta, sadzīves atkritumu apsaimniekošanas un ūdenssaimniecības nozarēs saskaņā ar likumu “Par sabiedrisko pakalpojumu regulatoriem” un regulējamo nozaru normatīvajiem aktiem. SPRK patstāvīgi pilda tam ar likumu nodotās funkcijas un savas kompetences ietvaros patstāvīgi pieņem lēmumus un izdod administratīvos aktus, kas ir saistoši konkrētiem sabiedrisko pakalpojumu sniedzējiem un lietotājiem.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm