tv3.lv

SPKC: Pēc pusotra mēneša varētu pienākt slieksnis, kādā epidemiologi rosina mazināt Covid‑19 drošības pasākumus

Pēc aptuveni pusotra mēneša saskaņā ar speciālistu aplēsēm kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotājiem Latvijā varētu sasniegt 200 gadījumus – slieksni, kādā pašmāju un Eiropas Savienības epidemiologi rosina mazināt Covid-19 drošības pasākumus, Skaties.lv informēja Slimību profilakses un kontroles centrā (SPKC).

2021. gada 27. janvārī 16:57

SPKC atgādina, ka galvenais rādītājs, pēc kura epidemiologi vērtē situāciju ar saslimstību, ir 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju. Latvijā drīz pēc gadu mijas šis rādītājs strauji palielinājās līdz gandrīz 690 gadījumiem, bet patlaban tas ir samazinājies līdz 590 gadījumiem. Lai novērtētu epidemioloģiskās situācijas uzlabošanos, saslimstības rādītājam valstī jābūt mazākam par 200 saslimušo uz 100 tūkstošiem iedzīvotāju. Tas nozīmē, ka dienā tiek reģistrēti ne vairāk kā 270 jauni saslimšanas gadījumi.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Lasi vēl: Kariņš: Varētu būt diskusijas par ierobežojumu mainīšanu, padarot tos vienkāršākus un saprotamākus

Speciālisti lēš, ka kumulatīvais saslimstības rādītājs uz 100 000 iedzīvotāju 200 gadījumus varētu sasniegt pēc aptuveni pusotra mēneša, norāda SPKC, atgādinot, ka tas ir slieksnis, kad pašmāju un Eiropas Savienības epidemiologi rosina mazināt Covid-19 drošības pasākumus. Tomēr mazināt drošības pasākumus patlaban būtu pāragri, jo Latvijas 14 dienu kumulatīvais saslimušo skaits uz 100 000 iedzīvotāju ir daudz augstāks, nekā citviet Eiropā – 685,8 Latvijā, kamēr Eiropas Savienībā vidēji vien un 453,3.

SPKC atgādina, ka valstu kumulatīvos rādītājus detalizētāk var aplūkot Eiropas Slimību profilakses un kontroles centra (ECDC) interneta vietnē: https://www.ecdc.europa.eu/en/cases-2019-ncov-eueea.

“Šobrīd vērojam, ka jaunu gadījumu skaita samazinājums Latvijā ir stabils, bet mērens un lēns – apmēram par 10-13% katru dienu,” norāda SPKC Infekcijas slimību riska analīzes un profilakses departamenta direktors, epidemiologs Jurijs Perevoščikovs.

Perevoščikovs atgādina, ka modrība un spēkā esošie drošības pasākumi ir jāsaglabā un jāturpina apzinīgi ievērot arī tāpēc, ka papildu risku rada jaunais, lipīgākais vīrusa paveids, kas konstatēts arī Latvijā. Citās Eiropas valstīs jaunie vīrusa paveidi ir izraisījuši trešo slimības izplatības uzliesmojumu.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

SPKC arī atzīmē, ka slimnīcu noslodze Latvijā patlaban ir ļoti liela – virs 1000 pacientiem, no kuriem apmēram 10% ir smagā stāvoklī. Pie tik augstas slimnīcu noslodzes nedrīkst radīt apstākļus saslimstības straujākai izplatībai, pretējā gadījumā slimnīcas nevarēs nodrošināt palīdzību tiem, kuriem tā akūti nepieciešama.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm