tv3.lv

SPKC: Ar jauno Covid‑19 paveidu sasirgušajam noteikti visi nepieciešamie drošības pasākumi

Slimniekam, kam konstatēts jaunais Covid-19 paveids, noteikti visi nepieciešamie drošības pasākumi, aģentūrai LETA pavēstīja Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) pārstāve Ilze Arāja.

2021. gada 11. janvārī 19:40

Kā vēstīts, Latvijā konstatēts jaunā Covid-19 paveida saslimšanas gadījums, par ko pirmā ziņoja Apvienotā Karaliste.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Ir pierādīts, ka jaunā koronavīrusa SARS-CoV-2 variants izveidojies dažādu mutāciju rezultātā, iepriekš norādīja SPKC. Vairāku pētījumu rezultāti liecinot, ka šim koronavīrusa variantam ir raksturīga straujāka izplatīšanās spēja – līdz pat 70% salīdzinājumā ar līdz šim cirkulējošiem SARS-CoV-2 celmiem.

Epidemiologi vērš uzmanību, ka, atgriežoties no Apvienotās Karalistes un Dienvidāfrikas Republikas, cilvēkiem jāveic Covid-19 tests un ļoti rūpīgi jāievēro pašizolācijas prasības. “Rekomendējam testu veikt arī pašizolācijas devītajā dienā, jo slimība var attīstīties arī līdz tam. Slimības gaita jaunajam variantam neatšķiras no esošā Covid-19 Latvijā,” sacīja Arāja.

Savukārt visi Latvijas iedzīvotāji tiek aicināti vēl stingrāk ievērot iepriekš zināmos profilakses pasākumus – distancēšanos, rūpīgu roku mazgāšanu vai dezinficēšanu un uzturēšanos iespēju robežās savā mājsaimniecībā.

SPKC iepriekš vēstīja, ka atsevišķi gadījumi saistībā ar Covid-19 mutāciju atklāti arī Dānijā, Nīderlandē, Islandē un Austrālijā.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm