Šovakar nosauks “Purvīša balvas” laureātu un atklās visu kandidātu izstādi

Šovakar tiks nosaukts “Purvīša balvas” laureāts, kā arī atklās visu astoņu kandidātu darbu izstādi Latvijas Nacionālā mākslas muzeja Lielajā izstāžu zālē. Izstādi apmeklētāji varēs apskatīt no 18. februāra līdz 9. aprīlim.

2017. gada 17. februārī 12:27

Jau decembrī Latvijas Nacionālajā mākslas muzeja pārstāvji paziņoja “Purvīša balvas” fināla astoņus kandidātus. “Purvīša balva” tika iedibināta 2008. gada sākumā ar mērķi regulāri un sistemātiski apzināt aktuālos notikumus un novērtēt izcilāko sasniegumu Latvijas profesionālajā vizuālajā mākslā.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

“Purvīša balvai” nominēti astoņi kandidāti: Arturs Bērziņš, Ivars Drulle, Kristaps Epners, Atis Jākobsons, Voldemārs Johansons, Maija Kurševa, Anda Lāce un mākslinieku grupa – Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons.

Arturs Bērziņš nominēts par personālizstādēm “Attēldarbi” galerijā “Māksla XO” un “Attēldarbi II” Olaines vēstures un mākslas muzejā.

Ivars Drulle nominēts par personālizstādi “Manai dzimtenei” galerijā “Alma”,

Kristaps Epners – par personālizstādi “Vingrinājumi” peldošajā mākslas centrā “Noass”,

Atis Jākobsons – par personālizstādi “Dark Matter” Mūkusalas Mākslas salonā,

Voldemārs Johansons par videoinstalāciju “Slāpes” starptautiskā Jaunā teātra festivāla “Homo Novus” tekstilfabrikā “Boļševička”.

Maija Kurševa balvai nominēta par darbu “Dzīvesprieks” izstādē “Lielāks miers, mazāks miers” Latvijas Dzelzceļa vēstures muzejā,

Anda Lāce – par performanci “Atindēšana” izstādē “Miervaldis Polis. Ilūzija kā īstenība” 10.jūnijā laukumā pie LNMM.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Mākslinieku grupa –Krišs Salmanis, Anna Salmane un Kristaps Pētersons par izstādi “Dziesma”.

Balvas mērķis ir veicināt Latvijas māksliniekus radīt jaunus projektus un attīstīt oriģinālas idejas, kā arī popularizēt Latvijas mākslinieku radošos panākumus gan Latvijā, gan ārpus mūsu valsts robežām.
Balva tiek piešķirta reizi divos gados vienam māksliniekam vai mākslinieku grupai, kas pārstāv Latvijas mākslu ar izcilu darbu, kas dziļi saistīts ar sava laikmeta norisēm un kurā ir saite starp mūsdienu dzīvi, garīgiem ideāliem un absolūtām vērtībām. Par balvas laureātu kļūst autors, kurš saņēmis augstāko ekspertu un īpaši izveidotas žūrijas vērtējumu.

Balvas apmērs ir 28 500 eiro (ieskaitot nodokļus), un tas ir līdz šim lielākais apbalvojums vizuālās mākslas jomā Latvijā un Baltijā.

Eksperti nosauktie fināla pretendentu darbi tiks eksponēti kopējā izstādē Latvijas Nacionālajā mākslas muzejā, un tos izvērtēs žūrija deviņu cilvēku sastāvā. Lai gūtu objektīvu viedokli no malas, kā arī veicinātu Latvijas mākslas atpazīstamību ārvalstīs, žūrijā pieaicināti starptautiski atzīti eksperti no ārzemēm.

Reportāža no “Purvīša balvas” pasniegšanas TV3 Ziņās plkst. 19.00!

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm