tv3.lv

Šonedēļ ik dienu pret Covid‑19 vakcinēti vidēji 1155 cilvēki

Sestdien vakcinēšanas pret Covid-19 temps Latvijā trešo diennakti pēc kārtas turpinājis samazināties – izpotētas 309 vakcīnu devas, kas ir gandrīz četras reizes mazāk nekā piektdien, liecina Nacionālā veselības dienesta (NVD) šorīt apkopotie dati.

2021. gada 21. februārī 8:55

Sestdien vakcinēto cilvēku skaits NVD statistikā gan vēl varētu pieaugt, jo ne visi mediķi datus “E-veselības” sistēmā ievada tajā pašā dienā, kad pacients tiek sapotēts. Piemēram, šodien aktualizētajā statistikā piektdien vakcinēto personu skaits ir pieaudzis par 202 cilvēkiem jeb gandrīz par piektdaļu – no 975, kā tika ziņots vakar, līdz 1177.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saskaņā ar jaunāko statistiku, šonedēļ līdz sestdienai ieskaitot vakcīnas pret Covid-19 pirmo vai otro devu ik dienu vidēji saņēmuši 1155 cilvēki, kas atbilst veselības ministra Daniela Pavļuta (AP) iepriekš publiski nospraustajam mērķim, proti, ik dienu vakcinēt vismaz 1000 cilvēku.

No visiem sestdien pret Covid-19 vakcinētajiem 309 cilvēkiem 291 saņēmis vakcīnas pirmo devu, bet 18 – otro jeb noslēdzošo devu.

Starp sestdien pirmo poti pret Covid-19 saņēmušajiem bijuši 130 sociālo aprūpes centru (SAC) klienti, 58 cilvēki no citas paaugstināta riska grupas, 54 personas vecumā virs 60 gadiem, 15 ārstniecības personas, 13 ārstniecības iestāžu darbinieki, 11 SAC darbinieki un desmit personas ar hroniskām slimībām.

Savukārt pie otrās potes pret Covid-19 sestdien tikušas desmit ārstniecības personas un astoņi ārstniecības iestāžu darbinieki.

Aizvadītajā diennaktī visražīgākie vakcinētāji pret Covid-19 bijuši mediķi no “Veselības centru apvienības”, Ingara Burlaka ģimenes ārsta prakses un “Valmieras veselības centra”, kur pirmo vai otro poti saņēmuši attiecīgi 79, 52 un 45 cilvēki.

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Sestdien Latvijā izpotētas 290 “AstraZeneca” vakcīnas pirmās devas, viena “Moderna” vakcīnas pirmā deva un 18 šī ražotāja vakcīnas otrās devas, bet “Pfizer”/”BioNTech” vakcīna nav potēta, liecina NVD dati.

Kopumā līdz šim Latvijā pirmo vakcīnas pret Covid-19 devu saņēmuši 27 540 cilvēki, bet abas devas – 16 783 cilvēki, liecina NVD dati. Atbilstoši Centrālās statistikas pārvaldes datiem, 2021.gada 1.janvārī Latvijā provizoriski bija 1,894 miljoni iedzīvotāju, tātad pirmo poti pret Covid-19 līdz šim varētu būt saņēmuši 1,45% iedzīvotāju, bet abas – 0,89% iedzīvotāju.

Lasi vēl: 

LETA jau ziņoja, ka pagājušā gada 28.decembrī kā pirmos Latvijā pret Covid-19 sāka vakcinēt lielo slimnīcu darbiniekus, 9.janvārī sāka potēt ģimenes ārstus, bet no 11.janvāra šī iespēja ir visiem ārstniecības iestādēs strādājošajiem, kuri to vēlas. Savukārt 10.februārī vakcinēt sāka SAC klientus un darbiniekus, bet 11. un 12.februārī pirmās potes pret Covid-19 saņēma valsts augstākās amatpersonas un vairāki eksprezidenti. 17.februārī Vakcinācijas projekta biroja vadītāja paziņoja, ka tiek sākta senioru vecumā virs 70 gadiem vakcinēšana, kas gan pagaidām vēl nav uzņēmusi apgriezienus.

Lietošanai Eiropas Savienībā pašlaik ir apstiprinātas trīs vakcīnas pret Covid-19 – “Pfizer”/”BioNTech”, “Moderna” un “AstraZeneca”, taču visu šo medikamentu piegādes kavējas un ir nelielas, tāpēc kavējas arī masveida vakcinēšanas sākšana.

Ziņo par kļūdu rakstā

Iezīmē kļūdaino tekstu un spied Ctrl+Enter.

Iezīmē kļūdaino tekstu un ziņo par to!

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Saturs turpinās pēc reklāmas

Reklāma

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm

Reklāma aizvērsies pēc 0 sekundēm